Kuçovë, komshiu mbyt 64-vjeçaren dhe e hedh trupin në kanal! Gruaja u gjet gjysmë e zhveshur dhe e mbuluar me gjethe! Shkak konfliktet për borxhet, autori: Më ngeli në dorë, se kuptova si vdiq

KUÇOVË-Gjysmë e zhveshur, e hedhur në një kanal dhe e mbuluar me gjethe ishte fundi tragjik i një 64-vjeçare nga Kuçova. Një shumë parash e dhënë borxh mund të ketë qenë shkaku i vrasjes makabre të 64-vjeçare Fatime Sulit nga duart e 'borxhliut' të saj, Fetah Narra, 58 vjeç.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në fshatin Kozare të Kuçovës gjatë mbrëmjes së djeshme. 64-vjeçarja Fatime Suli nuk u kthye në banesë si zakonisht, gjë që alarmoi familjarët, të cilët pas disa kërkimeve të tyre lajmëruan policinë. Kjo ka bërë që efektivët të vihen të kërkim të gruas, të cilën e kanë gjetur 1 orë pas nisjes së kërkimeve të hedhur në një kanal, të zhveshur nga mesi e poshtë dhe e mbuluar me gjethe në lagjen "Havaleas", vetëm 1 km larg banesës së saj.

Nga kamerat e sigurisë u bë e mundur zbulimi i autorit të ngjarjes, Fetah Narra, 58 vjeç, i cili ishte komshi me 64-vjeçaren. Dyshimet e para janë që gruaja të jetë mbytur me duar, ndërsa shkak të disa parave borxh që 58-vjeçari i kishte Sulit. Në polici, autori ka thënë se viktima i ngeli në duar. “Më ngeli në dorë, se kuptova se si vdiq”, mësohet të ketë thënë ai.

Ndërkohë rezulton se viktima dhe autori, veçse fqinj, ishin edhe krushqi me njëri tjetrin. Fatime Suli jetonte me bashkëshortin e paralizuar dhe ishte nënë e 2 fëmijëve të martuar, një djali e një vajze. Nga ana tjetër, Fetah Narra jetonte i vetëm pasi ishte divorcuar nga bashkëshortja.

Nuk dihet lidhja që kishin viktima me njëri-tjetrin dhe as rrethanat në të cilat ata u gjendën të dy në lagjen 'Havaleas' ku ndodhi dhe ngjarja.

1642762832_1642762629FATIMESULI2.jpg

 

Viktima Fatime Suli
 

 

Banesa e viktimes

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:01
Përcillet për në banesën e fundit, kush është 64-vjeçarja që u mbyt nga komshiu në Kuçovë

Report Ta ka siguruar foton e Fatime Sulit,64-vjeçarja që u mbyt nga komshiu i saj në Kuçovë. Ajo sot është përcjellë në banesën e fundit. 64-vjeçarja u gjet e hedhur në kanal, gjysmë e zhveshur dhe e mbuluar me gjethe.

1642762832_1642762629FATIMESULI2.jpg

Ora 10:48
Vrasja në Kuçovë, reagojnë të afërmit e viktimës: Autori është gjysmak dhe budalla, s’ka pasur kurrë familje

 

Fqinjët dhe të afërmit e Fatime Sulit 64 vjeç e cila u vra nga Fetah Narra në fshatin Kozare të Kuçovës deklarojnë se autori i krimit njihej si një person me probleme mendore.

"Djalit të viktimës i kam dhënë vajzën e motrës. Ai boti njihesh si gjysmak, ishte me shumë të meta mendore, të gjitha të këqijat i kishte. Nuk e dimë arsyen. Që të jetë dhunë seksuale s'bën vaki, dhe borxhe nuk bën vaki, nuk ka lekë, nuk ka mundësi. Viktima dhe burri i saj janë me kemp. Nuk ka qenë mirë kohët e fundit ajo, ka pas probleme po jo të kësaj natyre. Se si nuk e di, luajta nga mendtë kur e mora vesh."-tha një i afërm i viktimës.

"E kam nusen e xhaxhait. Si ky mostra ka plot që qarkullojnë buzë lumit. Policia e Shtetit e zbardhi. Njihej si budalla në zonë. Ai është monstër, s'ka pas kurrë familje, i martuar dhe i divorcuar. Isha në vendngjarje mbrëmë, policia rrethoi zonën e krimit. Dhamë dëshmitë tona."-tha një tjetër i afërm i viktimës.

"Ishte grua e mirë, familjare, me dy fëmijë të shkëlqyer. Autorin nuk dimë gjë, jemi larg, rrëzë malit. Mbase do jetë me probleme mendore, është pa grua, pa familje."-thanë banorët e zonës.

Ora 10:05
Vrasja e 64-vjeçares në Kuçovë, autori dhe viktima, krushq me njëri-tjetrin! Dëshmia e 58-vjeçarit: Më ngeli në dorë

“Më ngeli në dorë, se kuptova se si vdiq”, kështu ka deklaruar në polici 58-vjeçari Fetah Narra, i cili akuzohet si autori i vrasjes së 64-vjeçares Fatime Suli. Narra e mbyti me duar Sulin e më pas trupin e saj, gjysmë të zhveshur, e hodhi në kanal dhe e mbuloi me gjethe. Ndërkohë rezulton se viktima dhe autori, veçse fqinj, ishin edhe krushqi me njëri tjetrin. 

Ora 08:54
Vrasja e 64-vjeçares në Kuçovë, arrestohet autori, komshi i viktimës! E mbyti me duar dhe e hodhi në kanal

Fetah Narra, 58 vjeç dyshohet se është autori i vrasjes së 64-vjeçares Fatime Suli në fshatin Kozare të Kuçovës. Narra është komshi i viktimës, ndërsa sipas ekspertizës mjeko-ligjore ai e ka mbytur me duar 64-vjeçaren. Autori i arrestuar është duke dhënë dëshminë e tij në polici, ndërkohë që burime të brendshme policore konfirmojnë se vrasja ka ndodhur pas një konflikti për disa para borxh, që komshiu i kishte familjes së gruas.

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 22/01/2022 00:07

  /EMIN/,nuk eshte ai qe flet per borxh,jane gazetaret,por dhe ata me /mund/.Fakti qe eshte gjetur gjysem e zhveshur,nuk d.m.th.se kemi te bejme patjeter me perdhunim.Ka qe e bejne per t'a poshteruar viktimen,ose per te ngateruar policine,te duket si krim seksual,s.d.q.autopsia e tregon te verteten.Me shume problematike shikoj deklaratat e banoreve qe e nxjerrin si /te manget/,sepse mund t'ia hedhe me nje denim prej te semuri mendor.

  Përgjigju
 • Emin: 21/01/2022 10:00

  Akoma nuk u ngopen keto tip mostra shqiptareshesh me veprime tilla sadiste ,ndaj njeri tjetrit.duke mare jete njerzish si pa gje te keqe.Aji flet per ceshtje borxhi,por ne fakt veprimi tregon per nje qellim tjeter ,icili duhet hetohet dhe te ndeshkohet maksimalisht.

  Përgjigju
 • 2022: 21/01/2022 08:54

  Hapni shtepite publike o shteti, Se u coptuan njerezit spo dijne spo bejne Per nje cope P.. Kjo vlen per te rinjte dhe te vjetrit.

  Përgjigju
  • Koli: 21/01/2022 09:30

   Fajin se kane shtepite publike qe ekzistojne por kultura e qelbur qe qeveria e betonit dhe hapesirave te gjelberta (/sarkazem) propagandon me Dhipa te pispillosur dhe femra te degjeneruara e meshkuj te mbaruar pa vullnet per azgje pervec i pale bythe. Ne rastin e mesiperm kemi te bejme me problematike te dyfishte. E shkreta grua kishte probleme mendore (qe gjith kto baxhot e bllokut do i kapi heret a vone me merite) dhe me nje plere burr qe shteti me siguri do e lej te lire te livadhisi qe te vazhdoj terrori psikologjik ndaj atyre qe mendojn se ne kete vend ka drejtesi. Dmth te jetojm me frike te gjithe ata qe jane te ndershem derisa te ndergjegjezohemi se as Sala as Rama as Meta as kta Sorrosistat e capaculet e rinj nuk vlejn ta zgjidhin kete krize morale. Duhet tjeter perqasje. Ata qe kane vlera duhet te sakrifikojne. Nuk ka rrugedalje tjeter.

  • Ald: 21/01/2022 09:11

   Hahaha, fiks. Hapni shtëpitë publike. Sepse u meruan njerëzit.

 • Sondazhi i ditës:

  Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Mbërrin autobusi me ekipin e Romës në 'Air Albania', tifozët u japin zemër