E rëndë, pas debatit të ashpër në rrugë, burri nxori thikën dhe sulmoi 40-vjeçaren me të birin në Selanik

E rëndë, pas debatit të ashpër në rrugë, burri nxori thikën dhe sulmoi 40-vjeçaren me të birin në Selanik

Foto ilustruese

Një ngjarje e përgjakshme është shënuar mesditën e kësaj të hënë në qytetin e Selanikut në Greqi.

Një burrë rreth të 50-ave, ka qëlluar me thikë një grua 40 vjeç dhe djalin e saj 19-vjeçar. Kjo erdhi pas një debati që kishin ata, i cili agravoi duke bërë që 50-vjexçari bullgar të nxirrte thikën për t’i sulmuar.

Gruaja me të birin janë transportuar menjëherë në spital për të marrë shërbimin e nevojshëm mjekësor, ndërsa 50-vjeçari është arrestuar nga policia greke.

 

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Për herë të pestë në dy vite, Bullgaria mban sot zgjedhjet parlamentare! Pritet pjesëmarrje shumë e ulët

Për herë të pestë në dy vite, Bullgaria mban sot zgjedhjet parlamentare! Pritet pjesëmarrje shumë e ulët