E rrallë,macja fiton 700 mijë $ nga
gjyqi, abuzuan me imazhin e saj

E rrallë,macja fiton 700 mijë $ nga<br />gjyqi, abuzuan me imazhin e saj<br>
“Grumpy cat”, macja e famshme e cila për shumë kohë u përdor në rrjetet sociale si meme për shkak të fytyrës së saj të vrenjtur ka fituar nga një gjyq plot 700 mijë dollar për abuzim të imazhit të saj.

Macja Grumpy për shumë kohë u përdor si “meme” në rrjetet sociale dhe për këtë kompania amerikane e kafes “Grenade” e kërkoi si imazh për llojin e kafes “Grumpuçino”, por abuzoi me imazhin e saj dhe e përdori edhe ëpr produkte të tjera, të cilat nuk ishin pjesë e marrëveshjes së kompanisë me pronarin e maces.

Pas kësaj shkelje, pronari i Grumpy-t ka hedhur kompaninë në gjyq dhe ka fituar 500 mijë pound dëmshpërblim.

Tashmë, macja Grumpy është jo vetëm e famshme por edhe e pasur. 

grumpy cat

Er.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Po transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 42-vjeçari në Gjirokastër

Po transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 42-vjeçari në Gjirokastër