E rrallë në Qerret/ Delfinët dhurojnë spektakël për pushuesit (VIDEO)

KAVAJË- Disa delfinë janë shfaqur ditën e sotme në plazhin e Qerretit në Kavajë. Ata kanë tërhequr vëmendjen e turistëve. Kjo është një ndodhi e rrallë në bregdetin tonë.

Numri i delfinëve në ujërat e detit Jon dhe Adriatik është rritur ndjeshëm vitet e fundit, po ashtu janë vënë re edhe specie të tjera të rralla.

Rreth një muaj më parë delfinët vizituan bregdetin e Qeparoit duke dhuruar spektakël për pushuesit.

m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhen ndjekur penalisht gjyqtarët që po nxjerrin 'të fortët' nga burgu?

Komento