E shpallin të vdekur nga mbidoza dhe nisin homazhe, Bebe Rexha reagon e tmerruar: O zot na ruaj

Bebe Rexha

Bebe Rexha

Mediet e huaja kanë rënë pre e një “fake newsi” dhe kanë shpallur të vdekur nga mbidoza këngëtaren me origjinë shqiptare Bebe Rexha.

Por ky lajm ka tmerruar vetë këngëtaren e cila ka reaguar në rrjete sociale e tronditur duke e përgënjeshtruar lajmin.

“Lajmi i fundit: CNN ka konfirmuar që ylli i popit Bebe Rexha ka ndërruar jetë për shkak të mbidozës së drogës në shtëpinë e saj në Kaliforni. Familja e Bebe Rexhës ka lëshuar një deklaratë për shtyp duke thënë: Ajo ishte drita në jetën tonë. Ne do ta vlerësonim privatësinë në këto kohë të vështira”, shkruante statusi në Twitter i shpërndarë nga një person.

Edhe pse lajmi ishte i rremë, disa përdorues në rrjetet sociale bënë homazhe për "këngëtaren e ndjerë". Më pas vetë këngëtarja ka përgënjeshtruar lajmin përmes një postimi në rrjetet sociale.

“O Zot i madh na ruaj, ndalo dreqin. Jesus. Unë qëndroj jashtë linjës për tre ditë dhe jo vetëm që kam vdekur, por kam vdekur nga mbidoza e një droge?!?!”, shkroi ajo më tej në statusin e saj në Twitter.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

'Besoni tek ajo që ndjeni, pasioni po kthehet në lidhjen tuaj...' horoskopi për ditën e sotme