E shpallur në kërkim nga Interpol, arrestohet 42-vjeçarja në Muriqan

Pika kufitare e kontrollit në Muriqan

Një 42-vjeçare nga Serbia, e shpallur prej kohësh në kërkim ndërkombëtar është arrestuar këtë të martë nga policia kufitare në Muriqan, të Shkodrës me qëllim ekstradimi. Mësohet se shtetasja e arrestuar është Olivera Pavloviç, 42 vjeçe, banuese në Vranjë, Serbi dhe akuzohet për veprën penale trafikim i qenieve njerëzore.

Sipas njoftimit të policisë, ndalimi i 42 vjeçares u bë nga policia kufitare në Pikën e Kalimit Kufitar Muriqan, pas një vendimi të lëshuar nga Gjykata e Vranjës në Serbi, e cila e ka dënuar atë me 3 vite burg.

 Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme të eksdradimit të saj drejt Serbisë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Kapet dhe ndalohet një shtetase e shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi.

Nga shërbimet e policisë kufitare në P. K. K. Muriqan u ndalua shtetësia e shpallur në kërkim:

Olivera Pavloviç, 42 vjeçe, banuese në Vranjë, Serbi.

Ndalimi i saj u bë pasi në PKK, Muriqan, në dalje nga R.Sh, u kap nga shërbimet e DRKM, Shkodër, pasi kjo shtetase ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar me datë 12.10.2018, nga Interpol Beogradi/Serbi, pasi Gjykata e Vranjës, Serbi, me vendimin nr K.Br.23/14, datë 25.05.2015, e ka dënuar me 3 vite burg, për veprën penale “Trafikim i qënieve njerzore” parashikuar nga neni 388/1 i Kodit Penal Serb.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

MEPJ njofton qytetarët për masat e reja: Nga sot Zvicra kërkon test PCR për të gjithë, përfshirë të vaksinuarit! Greqia ndalon hyrjen nga vendet e treta