E thjeshtë por miliardere! Vajza e Bill Gates kurorëzon dashurinë, dasma përrallorë e 2 milionë dollarëve

Jennifer Gates dhe i dashuri i saj

E thjeshtë dhe e buzëqeshur, Jennifer Gates, vajza e themeluesit të Microsoft Bill Gates, u martuan të shtunën në Westchester County, New York me të dashurin e saj Nayel Nassar.

Sipas raportimeve të mediave amerikane, dasma përrallore e çifiti kushtoi të paktën 2 milionë dollarë.

Gjithçka ishte e thjeshtë por e kuruar deri në detaje, ndërsa nusja kishte veshur një fustan të krijuar posaçërisht për të nga stilistja Vera Wang.

Në këtë moment të bukur për vajzën e tij, Bill nuk mund të fshihte lumturinë.

Bill në Instagram:

Jenn dhe Nayel, është e pamundur të shpreh me fjalë se sa e lumtur më bën t’ju shoh të mbushur me gëzim në ditën tuaj të dasmës. Unë jam shumë krenar për ju të dy dhe për gjithçka që keni arritur në jetën tuaj deri më tani, si dhe gjithçka që do të bëni në të ardhmen.

Sigurisht kjo ditë e veçantë ka bashkuar, pas divorcit edhe Bill-in me ish-gruan e tij, Melinda.

1/2
J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Urime: 20/10/2021 08:22

  Të trashëgohet çifti!

  Përgjigju
 • Iris: 20/10/2021 01:18

  2 milion $ per kater qind e ca te ftuar,bere nga nje prej njerezve me te pasur te botes,eshte me te vertete dasem shume e thjeshte.Dhe vete vajza eshte shume e thjeshte,ka studiuar dhe punon si gjithe te tjeret,megjithese eshte e pasur.Nuk shikon ne te as silikon,as botoks,asgje te tepruar dhe fallso.Sa vite-drite larg me zengjinet e rinj dhe femijet e tyre qe fshijne djerset me kartmonedha,qe bejne foto me para,arme e makina te shtrenjta!

  Përgjigju
 • Tata: 19/10/2021 14:09

  Seshte dukja qe te jep vlere,por perberja. Kete kerkojne,kete ndjekin njerezit me dy çika mend

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Kruja dhe Kurbini mbulohen nga mjegulla e dendur! Mjetet qarkullojnë me vështirësi