E tmerrshme, 27 vjeçarja shqiptare vritet në sy të dy fëmijëve të mitur në SHBA! Joana Pecës i ishte vrarë i ati në 1996 në Shqipëri

Joana Pecaj

Një 27 vjeçare me origjinë nga Shqipëria Joana Peca, është vrarë me armë zjarri në sy të dy fëmijëve të saj në Florida të SHBA, duke tronditur opinionin e gjerë publik.

Joana Peca, u qëllua pasditen e së shtunës në orën 17:30, në kohën kur ishte e shoqëruar nga dy fëmijët e saj  të mitur.

Ngjarja ndodhi  në afërsi të kopshteve memorial, Woodlawn në Shën Petersburg.

Oficeri i policisë që gjeti gruan shqiptare të vdekur tha për median amerikane: “Dy fëmijë të vegjël do të shkojnë në shtrat pa nënën e tyre.”

Policia thotë se autori nuk është gjetur ende ndërsa është hapur një hetim për vdekjen e shqipatres.

E reja kishte emigruar prej kohësh për një jetë më të mirë në SHBA, ku ishte vendosur në Florida. Peca, ishte me origjinë nga qyteti i Gjirokastrës.

27-vjeçares shqiptare i ishte  ekzekutuar babai në Shqipëri në vitin 1996, ndërsa dyshohet se ishte përfshirë në cështje të trafikut të drogës. 

Joana Pecaj

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:22
Të qara fëmijësh në sfond, publikohen pamjet pak pas vrasjes së të resë shqiptare në SHBA (VIDEO)

Banorë të zonës kanë publikuar një video pak pas vrasjes së 27-vjeçares shqiptare në Florida të SHBA-ve. Në këtë video dëgjohen të qarat e fëmijëve, pasi Joana Peca kishte dy fëmijët në makinë pasi u gjet e vrarë. Siç shihet edhe nga pamjet, ky është një moment pask pas vrasjes së Joana Pecës, pasi policia ka rrethuar vendin e ngjarjes.

S.M./SI.E./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?

Komento

Komente

 • Neta: 02/08/2021 19:18

  Te pikon ne zemer per nje vajz te bukur Dhe te re ,, shqiptar mos paragjykoni

  Përgjigju
 • Mario: 01/08/2021 14:23

  Ngushullime familjes

  Përgjigju
 • Pupu: 01/08/2021 13:52

  Po kjo me zezak eshte martuar. Ik moj pise

  Përgjigju
 • Daku: 01/08/2021 13:41

  Po me zezak i paska femijet! Nuk dihet kush eshte Babai Gjithsesi ka shum Shqiptare qe duan Zezak me centimetra se ne jemi te vegjel nuk i hyjn ne pun

  Përgjigju
 • Miria: 01/08/2021 13:20

  Cfare pret nga nje femer qe ka femije me zezak?

  Përgjigju
  • Marw: 04/08/2021 14:41

   O njerez te trash ca si puna juaj e prishen kete dynja me trut e pierdhura qe kini shikoni halet tuaja

  • GOLI: 01/08/2021 14:10

   SHENIM ME VËND....E ME PAS-TE TËRË RJEDHAT E TË QËNIT VAJTIN NE MALLKIM.....

  • GR1988: 01/08/2021 13:49

   Koment me i ndyre se ky i joti nuk ka. E te mendosh qe je dhe femer vete... Skam fjalë

  • Trnakop Kacija: 01/08/2021 13:37

   Mozomakeq.

 • katarakti 2: 01/08/2021 12:58

  Po cfare jane keto llpj fotosh qe botoni Gazeta Shqiptare! Femra te ketilla nuk ka ne USA!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vjosa, menaxhimi ndërkufitar i ujërave, OKB: Shqipëria dhe Greqia të shohin mundësinë e bashkëpunimit