E tradhtoi malli për gruan, si u arrestua trafikanti shqiptar në Itali që mbushi Anglinë me afrikanë

E tradhtoi malli për gruan, si u arrestua trafikanti shqiptar në Itali që mbushi Anglinë me afrikanë

Fshati Monteroni d'Arbia

Një shqiptar, 29-vjeç pjesë e një rrjeti trafiku klandestinësh nga Afrika dhe Azia, drejt Europës dhe veçanërisht Britanisë së Madhe është prangosur në Itali.

Ai ishte shpallur në kërkim nga drejtësia belge, por kishte arritur që të fshihej, megjithatë jo për shumë kohë. Por si u prangos? Sipas medieve italiane, gruaja e shqiptarit ishte zhvendosur vetëm dy muaj më parë në fshatin piktoreskt Monteroni d'Arbia në Siena.

Skenari i hetuesve se shqiptari herët a vonë do të shkonte në fshat për të takuar gruan rezultoi i saktë, pasi 29-vjeçari ra në këtë kurth dhe u arrestua. Shqiptari, që ishte një nga personat kyç të organizatës kriminale do të ekstradohet në Belgjikë, ku rrezikon deri në 20 vjet burg.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League