Edhe Donika Kadaj e braktisë
Albin Kurtin në Vetëvendosje

Edhe Donika Kadaj e braktisë<br />Albin Kurtin në Vetëvendosje<br>
Deputetetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj Bujupi ka dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet politike përfshirë kryesinë e VV-së. Bujupi është dorëheqja e radhës pas Visar Ymerit, kjo ka sjellë mjaftë probleme në radhët e Vetëvendosjes.

Pa daljes së Albin Kurtit nga burgu u mendua se Bujupi do ta përkrahte por ndodhi e kundërta duke dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet e mëparshme. Vendimi nga Bujupi u mor pas mbledhjes së kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje.

Pa deputetes Bujupi ka dhënë dorëheqje edhe Dukagjin Gorani dhe Dardan Molliqaj. Kadaj-Bujupi e kishte braktisur më herët mbledhjen e të hënës me arsyetimin se kishte disa detyrime për të kryer.

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Elvisi i rrëfen historinë e dhimbshme Oltës: Kam humbur babanë në det e la zemra, në gusht bën 8 vjet

Elvisi i rrëfen historinë e dhimbshme Oltës: Kam humbur babanë në det e la zemra, në gusht bën 8 vjet