Edhe sot temperatura të larta, ja parashikimi i motit

Moti i kthjellët dhe me temperatura të larta do të mbizotërojnë në orët e para të ditës së sotme në vendin tonë. Sipas Meteoalb edhe pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit rriten në  vlerat minimale dhe maksimale duke  luhatur vlerat ditore nga  18°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

m.x./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Policia ndërpret grumbullimet e fansave të Mozzik nëpër qytetet e Kosovës