Eduard Prodani: Pse arbitrat s'e kanë ngritur zërin kur janë dënuar nga FSHF-ja?

Për ish-sekretarin e FSHF-së, Eduard Prodani vendimi për të zbritur Kamzën me dy kategori më poshtë pas dhunës është i gabuar. Sipas tij fajtori ka emër, duhet të dënohej ai dhe jo ekipi. "Fajtorët kanë emër, duhet të dënoheshin ata dhe jo ekipi. Largimi i Kamzës e deformon kampionatin. Ky kompeticion ka qenë ai që mund të akuzohej më pak për manipulim. Ky do të jetë një...Kjo shoqatë arbitrash nuk e ka ngritur ndonjëherë zërin ka qenë anonime, inekzistente. Ka pasur edhe shumë raste më të dhunshme se kjo dhe ka pasur edhe dënime të arbitrave nga vetë FSHF-ja dhe nuk është ngritur të reagojë. Kjo është sindikatë që i përfaqëson dhe i mbron. Dalja tani ka karakter politik. FSHF nuk do të dalë vetë përballë qeverisë dhe nxjerr arbitrat. FSHF ka të drejtë që kërkon policinë në stadiume, por është fajtore që e solli situatën deri këtu, pasi nuk ka folur deri tani. Ka folur për lekë, por nuk ka ngritur zërin për këtë gjë" tha ai.


Lajmi kryesor:

Kamza bën lëmsh kampionatin/ Prodani-Hoxha: Fajin e ka Duka, duhet të largohet


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Shpronësohen pronarët e Sarajeve të Toptanëve, Veliaj: U sqarua njëherë e mirë kush e ruan e kush e djeg për politikë trashëgiminë e Tiranës