Egnatia siguroi finalen, Edlir Tetova: Vllaznia s'na vuri në presion! Thomas Brdaric: Fillim i keq për ne

Egnatia siguroi finalen, Edlir Tetova: Vllaznia s'na vuri në presion! Thomas Brdaric: Fillim i keq për ne

Brdaric dhe Tetova


Egnatia dhe Vllaznia barazuan 0-0 në gjysmëfinalen e dytë të Final 4, me rrogozhinasit që kalojnë më tej për shkak të renditjes më të mirë në sezonin e rregullt dhe do diskutojnë titullin kampion të Superligës në finalen me Partizanin. Ndeshja e "Air Albania" zhvillohet më 26 maj në orën 19:00.

Pas ndeshjes për mediet folën dy trajnerët. Edlir Tetova i Egnatias dhe se Vllaznia nuk i vendosi në presion.

"I kërkova skuadrës të mos nxitonte te qarkullimi i topit, Vllaznia nuk po na vinte shumë në presion, dozat e emocionit janë shumë të forta te këto ndeshje. U munduam që Fangaj të luante nga brenda që t’i jepnim Montenegros hapësirë, por nuk ndodhi, kishte lodhje. Në pjesën e sulmit është i vetmi sulmues që kemi momentalisht dhe ishim të detyruar ta mbanim në fushë.

Nuk mendoj fare për presion në këtë 90 minutësh, iu kërkova çunave të luanin, ta shijonin ndeshjen dhe të kënaqeshin dhe kështu ndodhi. Ndaj Partizanit do të jetë ndeshje e kundërt, Vllaznia bën ndeshje të hapura, do të jetë një finale për t’u shijuar nga të gjithë. Dozat e gëzimit janë, nuk është se morëm një trofe, por kjo është natyra ime. Do t’i çoja një mesazh një personi, do të thoja vetëm “ik re”, u shpreh Tetova.

Ndërkohë Thomas Brdaric i Vllaznisë tregoi se të tijtë i bënë një nisje të keqe ndeshjes.

"Sot nuk shënuam. Nisja ishte e keqe. Luajtëm me një lojtar më pak për disa minuta. Fillimi nuk mund të ishte më i keq. Ne donim të shënonim në pjesën e parë. Në pjesën e dytë ndryshuam pak. Provuam të kishim lojtarë të freksët në fushë për të shënuar.

Na duhej të shënomin. Por në fund të ditës, 0-0 nuk ishte e mjaftueshme. Duhet ta përgëzojmë Egnatian. E merituan të shkonin në finale. Patëm 3-4 raste për të shënuar. Por kur nuk gjen portën…Në këto ndeshje 1-2 aksione vendosin ndeshjen. Pas ndeshjes nuk dua të gjej justifikime. Ekipi ishte i përgatitur mirë për sot. Patëm shumë probleme sot, në pjesën e parë dhe në pjesën e dytë.

Nga njëra anë, duhet të shohim veten tonë. Nëse duam të luajmë, duhet të luajmë shumë mirë. Sot nuk mjaftoi. Ne mund të bëjmë më mirë. Të gjithë ishin gati, nuk patëm dëmtime. Kush e fiton kampionatin? Nuk ka asnjë rëndësi për mua. Më besoni, jam i përqendruar te ekipi im. Nuk kam asnjë ide se cili do ta fitojë. Tani e kam mendjen pak bosh", tha Brdaric.


Lajmi kryesor:

Final 4/ Egnatia dhe Vllaznia 'shterpë' në 'Air Albania', rrogozhinasit gjejnë Partizanin në finalen e Superligës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë