Ekskluzive/ Babai i ‘Rrumit të Shijakut’ flet për Report Tv: Djali im s’ka asnjë njohje me Aldi Mustafën, s’janë takuar kurrë

Ekskluzive/ Babai i ‘Rrumit të Shijakut’ flet për Report Tv: Djali im s’ka asnjë njohje me Aldi Mustafën, s’janë takuar kurrë

'Rrumi' i Shijakut

Në vazhdën e zbardhjes së detajeve për ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në lagjen nr. 14 ku ndaj makinës së Aldi Mustafës u krye atentat me lëndë eksplozive, ditën e sotme Report Tv është përpjekur të zbulojë detaje të reja që lidhen me lakimin e emrit të Rrumit në ngjarjen e ndodhur një ditë më parë.

Report Tv ka kontaktuar dhe ka biseduar me babain e Aleksandër Lahos, të njohur me emrin Rrumi. Xhemal Muharremi ka dhënë një deklaratë jashtë kamerave, në të cilën ai mohon që Rrumi të ketë njohur Aldi Mustafën. Ai thotë se nuk kanë asnjë lidhje me njëri tjetrin dhe se nuk janë takuar asnjëherë.

Komunikimi

Aldo Mustafa: Cila është e vërteta e lidhjes së emrit të Rrumit me Aldi Mustafën?

Xhemal Muharremi: Familjari ynë nuk ka asnjë lidhje me Aldi Mustafën. Prej disa kohësh në media qarkullojnë lajme të rreme se Aleksandër Laho (Rrumi) dhe Aldi Mustafa njihen dhe se kanë pasur kontakt me njëri-tjetrin, gjë që ne nuk mund t’ua pranojmë pasi nuk është e vërtetë.

Aldo Mustafa: A kanë shkëmbyer biseda, a janë takuar ndonjëherë nën dijeninë tuaj? Cila është origjina e lidhjes së emrit të dy personave në fjalë?

Xhemal Muharremi: Asnjë telefonatë nuk është shkëmbyer mes tyre dhe aq më pak të jenë takuar fizikisht. Familjari ynë nuk ka asnjë lidhje me Aldi Mustafën. E vetmja mënyrë nëpërmjet të cilës ne kemi parë lidhjen e këtyre dy emrave, ka qenë në media, asnjë polic, hetues, prokuror apo gjykatës nuk na ka kontaktuar të na marrë në pyetje ne apo familjarin tonë nëse Aleksandër Laho dhe Aldi Mustafa njihen me njëri-tjetrin.

Aldo Mustafa: Pra ju thoni se mes tyre nuk ka njohje?

Xhemal Muharremi: Duam ta mohojmë këtë lajm pasi është krejtësisht i rremë. Ju lutemi shumë që të mos përgojohemi nëpër media për lidhje dhe ngjarje të paqena. Deklarime të tilla nuk duam që të bëhen pa asnjë provë të saktë, pasi na dëmtojnë dhe duam të jemi realist me atë çfarë ndodh.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • rrumpalla: 04/04/2023 18:09

    babai thot kshu po cthote rrumi? di gje baba cfar ben ai?i ka mbajt qiriun 24 ore ai ? pse nuk i vene tritol njerezve te thjesht e qe nuk shoqerohen me keta te fortet e vendit? po rri or bab se kur fillon nji muhabet i tille me bomba e me atententate nuk gabojne atentatoret o zotri.e din mir cfar bejne

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘Zgjedhorja’, Sula: Dita e dytë e zezë pas 2008-ës, 102 deputetë s’do votohen! Vota ime kundër, s’jam lëpirës

‘Zgjedhorja’, Sula: Dita e dytë e zezë pas 2008-ës, 102 deputetë s’do votohen! Vota ime kundër, s’jam lëpirës