POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ekskluzive sot në Shqiptarja.com/ Flet nga Suedia Ajshe Haklaj motra e dytë e vëllezërve Haklaj

Ajshe Haklaj

Vrasjet në Tropojë nuk kanë kursyer edhe gratë. Në një intervistë ekskluzive për Shqiptarja.com Ajshe Haklaj motra e dytë e vëllezërve të vrarë Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Halkajt rrëfen për herë të parë se si u tentua edhe eliminimi i saj fizik nga njerëz që siç thotë ajo ishin të lidhur me Sali Berishën.

Sipas saj Sali Berisha kundra familjes së saj vuri në kurriz makinerinë e tij shtetërore, duke përdorur shtetin në krime kundër njerëzimit, ku banda ishte vetë ai, i cili vriste dhe nxiste vëllavrasjen.

“Veprimet e tij mund t’i krahasoj pa frikë me ato të Pol Potit në Kamboxhia, sepse Hitleri dhe Sllobodani nuk i kanë vrarë popujt e tyre”, thotë Ajshe Haklaj në rrëfimin e saj ku me detaje rendit të gjithë kronologjinë e vrasjeve brenda familjes së saj.

Ajshe Haklaj, motra e vëllezërve Haklaj

Intervistën e plotë me të gjitha detajet, e gjeni në numrin e sotëm të gazetës Shqiptarja.com në print...

d.ba./l.q.
Komento

Komente

  • Toni: 09/09/2018 00:09

    Nqoft se je burrnesh shko merrjau gjakun vllezerve por tjau marrish aty ku I djeg shpirti ma shum e ma kush do qoft .

    Përgjigju