EKSKLUZIVE/ Nëna shpërthen në lot: Si e rrëmbyen vajzën në sy të motrës, është me diabet dhe tani duhet të bëjë insulinën

Nëna e vajzës së rrëmbyer paditen e sotme në Tiranë në një prononcim për Report Tv tregon si iu rrëmbye vajza në sy të motrës më të vogël. Ai thotë se sapo kishte zbritur nga furgoni i shkollës rreth orës 15:15 dhe po hynte në pallat kur një prej autorëve i maskuar i është afruar duke i vendosur dicka në gojë për të humbur ndenjat dhe e ka futur me forcë në makinë duke e rrëmbyer. Nëna thotë se nuk kanë asnjë konflikt, ndërsa me lot në sy shprehet se vajza tashmë duhet të ishte në shtëpi për të marrë mjekimin, pasi është me diabet.

Zonja Dori cfarë ka ndodhur?
Nga cfarë më ka raportuar vajza e vogël, kur ka zbritur nga furgoni rreth orës 15:15 ka qenë duke u kthyer, kur i ka lënë furgoni para pallatit, dikush i është afruar dhe i ka vënë dicka te goja për të humbur ndjejat dhe e ka marrë dhe e ka futur në makinë.

Keni pasur konflikte më parë?
Absolutisht! Është për ne është gjendje shoku. Nuk kemi pasur asnjë konflikt.

Vajza juaj ka edhe probleme shëndetin...
Është me diabet dhe mjekohet me insulinë dhe tani që flasim duhet të bënte insulinën.

Cfarë informacioni keni?
Asnjë lloj informacioni. Më thonë se janë në kërkim, por....

Si quhet ilaçi që mjekohet vajza juaj?
Insulinë abitra dhe lancus merr në darkë, njëherë në 24 orë. Vajza është me diabet tipi 1 mjekohet me insulinë, duhet të ushqehet dhe duhet të bëjë insulinën. Tani duhet të pijë insulinë apidra, dhe insulinë lantus merr në darkë që e ka një herë në 24 orë.


Lajmi kryesor:

Zhduket për 4 orë 13-vjeçarja në Tiranë/Policia: Nuk u rrëmbye, shkoi me shokët në kafe! Vajza: Ishte inskenim, prindërit s'më linin të dilja (VIDEO)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?×

Lajmi i fundit

John

Ishte në gjendje të rëndë te Infektivi/ Koronavirusi i merr jetën mësuesit në Mirditë