Ekskluzive/ Panucci paditi Nishanin për fyerje, Gjykata shpall ‘në kërkim’ ish-presidentin (Dokumenti)

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka paditur në Gjykatën e Tiranës ish-presidentin Bujar Nishani për fyerje.  Padia është depozituar në gjykatën civile të Tiranës nga avokatët e Panuccit, ku trajneri kërkon dëmshpërblim prej 100 mijë eurosh për dëmin që sipas tij i është shkaktuar nga Nishani dhe përgënjeshtrim të deklaratës. Kjo Gjykatë, i ka dërguar një fletëthirrje ish-presidentit Bujar Nishani për t’u paraqitur në seancë, por Nishani është pa adresë. Report Tv ka zbardhur vendimin e Gjykatës ku thuhet se i padituri Bujar Nishani ka ndërruar adresë. Gjykata e Tiranës, i kërkon gjendjes civile në këtë shkresë që të gjejë adresën e ish-presidentit për t’i dërguar fletëthirrjen.

Kërkesa e Gjykatës së Tiranës për Zyrën e Gjendjes Civile

Padia e Panuccit për Nishanin u bë publike më 5 shtator. Më herët, pas humbjes së Shqipërisë në ndeshjen Kosovë-Shqipëri, ish-presidenti Bujar Nishani thoshte në Facebook, se Panuçi ishte një ‘sharlatan’. Pas postimit, Panucci menjëherë reagoi duke thënë se do e padiste Nishanin, dhe ky konflikt tashmë ka përfunduar në Gjykatë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • luani: 04/10/2018 18:22

  Ky eshte ish presidenti yne i nderuar?Ky na ka perfaqesuar per kaq vite e "digjej" per kushtetuten dhe drejtesine? Ky eshte kulishi qe nuk la ballist,kolaboracionist e kriminel pa dekoruar dhe ka kembyer vendin me liken e famshem te floririt?Si ka mundesi qe gjykata te mos gjeje dot ish presidentin dhe cudija me e madhe eshte qe kete e di gjithe bota kurse ky turimut, s'ka as kurajon te paraqitet para gjykates? C'lloj fare e ka bere kete mi haleje?Ne cfare vrime e ka futur kryemafjzi Berisha kete kapter haleje?Keta jane qe me demek duan voten e popullit dhe pushtetin ne kete vend?Keta jo pushtetin qe nuk kane per ta marre kurre,por duhen futur ne burg dhe te kycen me nga dy celesa,se jane te rrezikshem shoqerore qe nga Berisha,Lyl idioti,cifti Greta-Salianji,Paloka,Alibeaj,Strazo pisqolla e kompani.

  Përgjigju
 • Sifi: 04/10/2018 18:17

  A ka mundesi qe ky qytetar , qe nuk i dihet as adresa , ka qene president i Republikes se Shqiperise . Beju burre se deri tani mshifesh mbrapa Sales , shko e paraqitu para drejtesise . Mos ke frike ,se ne burg nuk te fusin ,po do pagosh vetem 100 mije euro gjobe . Goja rasht ska dhe rrasht thyen , thote populli. Jar u bone per estrade

  Përgjigju
 • komentuesi: 04/10/2018 13:50

  o jaro o k**o tu mbushen breket nga frika nga nje i huaj burracak kapter i pdeisteve qe nuk do te krijohet drejtesia e re maskara bashke sahli tradhetarin vrasesin e popullit shqipetaret qe kur ishit ne krye te shtetit Urzupuat drejtesine me gjukates prokuror me Kurs Plepash pengues te Vetingut Ku ja ke mbadhur qe ste qendet Adresa o bure me Mustak dhe pa Mustak Shko paraqitu ne Gjykate per gjuhen e qelbur qe ke perpara nje te huaji dhe atje tregohu trim ne sy palo bure

  Përgjigju
 • Kjo: 04/10/2018 13:08

  Eshte fytura e vertete PARTISE DEMOKRATIKE partise se KRIMIT.

  Përgjigju
 • agim: 04/10/2018 13:02

  Perishan apo Nisshan si quhet,duhet me shpalle kerkim nderkombtare,ai eshte hajdut mafios shkerdhate dhe fshihet,me terheq svarre e ne gjykate me denuar e me derguar ne burge

  Përgjigju
 • Diana: 04/10/2018 12:18

  Duhet te mesohen edhe te huajt me mentalitetin e malokeve ne Shqiperi.

  Përgjigju
 • Faik: 04/10/2018 12:11

  RESPEKTE CRISTIAN PANUCCIT ! Bravo edhe Gjykatës , që e ka marë seriozisht denoncimin e PANUCCIT .

  Përgjigju
  • Tafik: 04/10/2018 13:40

   Nishanin e kishte marre nje qen ne goje, e pashe une para Shqupit hahahaha

  • Arjan: 04/10/2018 13:13

   Ik PANUÇI SA NUK ËSHTË VONË.SE ISH PRESIDENTI KA IK NË STANIN EARBEN RISTANIT.

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com