Ekskluzive/ U kap në kufi me dy armë, Fjolla Morina largohet nga banesa në Kukës ku ishte në 'arrest shtëpie'! Mund të rikthehet në qeli

Ekskluzive/ U kap në kufi me dy armë, Fjolla Morina largohet nga banesa në Kukës ku ishte në 'arrest shtëpie'! Mund të rikthehet në qeli

U kap në kufi me dy armë, Fjolla Morina largohet nga banesa në Kukës ku ishte në 'arrest shtëpie'. Report Tv mëson se një patrullë e policisë së drejtorisë së Qarkut Kukës ka bërë kontroll në banesën ku ajo qëndronte me qira pasi kishte informacione se Morina nuk e respektonte masën 'arrest shtëpie'.

Banesa ishte e mbyllur dhe është kërkuar prej minutash hapja e derës. Këngëtarja e alkuzuar rezulton e larguar.

Kemi të bëjmë me një arratisje apo vetëm thyerje e masës së sigurisë mbetet për tu zbardhur. Nëse vërtetohet thyerja e masës së sigurisë 'Arrest shtëpie' bën që Fjolla Morina të rikthehet në qeli.

Këngëtarja nga Kosova, Fjolla Morina u arrestua më 19 shtator në pikën kufitare të Morinës, pasi në çantën e dorës iu gjet një armë zjarri tip pistoletë me 23 fishekë, ndërsa na bagazhin e makinës iu gjet një tjetër pistoletë e llojit çakmak. Këngëtarja po udhëtonte me një makinë “Audi Q7”, mjet të cilin ia kishte dhuruar i dashuri vetëm pak ditë para vënies në pranga.

Bashkë me këngëtaren u arrestuan edhe biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi i saj Fitim Muji. Pavarësisht se ishin në të njëjtin mjet me të, Morina i shpëtoi dy djemtë nga përgjegjësitë, teksa deklaroi se ata nuk kishin asnjë dijeni për armën dhe se këtë të fundit e kishte dhuratë nga një mik i dashur që nuk jeton më.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:31
Dalin pamjet/ Momenti kur policia mësyn në shtëpinë e Fjolla Morinës

Report Tv siguron video nga momenti kur policia ka “pushtuar” shtëpinë e këngëtares Fjolla Morina. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • opionisti: 21/01/2021 08:07

  pse nuk mere ne pyetje federike durda xhesara neli ish burri arberia gjonaj ish shevi komisarjati kucoves sokol kociu ajede zyberidhe te tjere

  Përgjigju
 • Iris: 21/01/2021 00:42

  /YMER/ edhe Phil Spector,V.I.P.arti ishte por vdiq ne burg i denuar 19 vjet per vrasje.

  Përgjigju
 • Shkodrani: 20/01/2021 23:39

  Kokerr shalet kjo dhe pike.

  Përgjigju
 • Gazmend: 20/01/2021 18:44

  Meqenëse ligjet ekzistuese nuk janë për të, më mirë të bësh një ligj të ri që i jep imunitet elitës ose VIP. ligjet ekzistuese janë për masat, ato janë në burg nëse vjedhin një copë bukë!

  Përgjigju
  • Nikla: 20/01/2021 21:02

   VIP kjo??ca vipi leshi osht???gjith ai derr gopi po....

 • ymeri: 20/01/2021 18:17

  LERENI se eshte kengetare e mire dhe e bukur,,,armet i ka pasur per vetmbrojtje,,sepse ne shqiperi nuk ka siguri ne rruge,,eshte turp te arrestosh artistet,,nuk te vjen e keqja nga artistet ,,por nga politik-qenet qe jane te lidhur me kriminelet....

  Përgjigju
 • TONI TIRANA: 20/01/2021 17:32

  Dava ku*ve

  Përgjigju
  • Loni: 20/01/2021 18:08

   Epo k me te madhe ose te vockel si hyn gjemb ne kembe asajt. Ne i marrin pasojat...

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?