VIDEO nga vrasja në Tiranë! Biznesmeni nxjerr armën dhe vret vëllanë e kunatën në agjenci! Largohet i qetë në këmbë, kthehet për të parë viktimat

TIRANË-Report Tv ka siguruar videon ekskluzive nga momenti kur biznesmeni Arsen Muskurti ka shkuar në biznesin e vëllait dhe kunatës se tij, Dritan dhe Nora, i ka vrarë dhe me qetësi maksimale është larguar nga vendi i ngjarjes. E gjithë vrasja ka ndodhur në më pak se 2 minuta (1 min e 42 sekonda), ku autori Arsen Muskurti ka nxjerrë armën nga brezi sapo ka hyrë në dyqan, ka pasur një debat të shkurtër dhe menjëherë ka qëlluar me 5 plumba duke lënë të vdekur në vend vëllanë dhe kunatën.

Me qetësi maksimale, si të ishte një klient është larguar i qetë në këmbë. Pak sekonda më pas në dyqan janë futur fqinjët të cilët kanë dëgjuar të shtënat me armë duke parë 2 viktimat të shtirë në tokë. Vetëm pas pak çastesh, autori u kthye sërish në vendin e ngjarjes, u afrua tek xhami i agjencisë për të parë nëse viktimat ishin gjallë apo jo dhe u largua.

Agjencia turistike dyshohet të jetë edhe shkak i kësaj vrasjeje.  Dy vëllezërit kanë qenë ortakë në Agjencinë Turistike, por më pas ishin ndarë dhe kjo ndarje e biznesit dyshohet se ka qenë dhe shkaku i këtij konflikti. Mirëpo ky nuk ishte konflikti i vetëm, pasi autori me anë të statuseve në rrjetet sociale i akuzonte se 2 viktimat kishin krijuar profile false për të sharë hoxhallarët, gjë që për autorin ishte e papranueshme. Ai ishte predikues i fesë islame, teksa për arrestimin e tij shkoi edhe RENEA për shkak se kishte dyshime që ishte radikal dhe përbënte rrezikshmëri për persona të tjerë. Arsen Muskurti u kap teksa po tentonte të arratisjes drejt Dibrës, në vendin e origjinës.

Ngjarja ndodhi pasditen e kësaj të marte rreth orës 16:40, në rrugën "Islam Alla", afër ‘Myslym Shyrit’, një prej zonave më të frekuentuara në kryeqytet, ndërsa autori nuk ishte një person i panjohur. Ai është biznesmen, pronar i dyqaneve të ‘Natyral Vita’, një biznes i cili sipas burimeve kishte pasur kohët e fundit probleme financiare.

Dyshja konfliktoheshin çdo ditë, edhe për parkimin e makinave, duke qenë se jetonin me shtëpi në zonën e Alliasit. Duket se kjo ngjarje e kishte fundin e pritur, pasi ka dhe denoncime nga vëllezërit kundër njëri-tjetrit.

B.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ymeri: 30/08/2022 23:02

  C'JANE KETA MASKARENJ MORE ,,, A VRITET VELLAI GJAKU YT,,,TE VARET NE LITAR,,,,EDI RAMA MOS LEJO MALOKET TE VIJNE NE TIRANE SE SHIKO SE C'FARE BEJNE,,,,NUK ESHTE KOT SHPREHJA KATUNAR TRU-PARUR SHEHERLI NUK BOHESH KURRE.....

  Përgjigju
  • Ela: 31/08/2022 18:01

   Po I solli Saliu jo Edi , dhe thuaj Ku i Marrin armet po ju a dha Sala pra ne 1997 a Nuk organizoj kryengritjen qe coj verioret ne vl ore per te shtypur Protestant dhe per te crate popullin ja pra ky asht Sali Berisha.

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022