Elbasan/ Fshati Selçan probleme me ujin, banorët: 5 minuta ujë në ditë madje i ndotur

2500 banorë banorë të fshatit  prej vitesh vuajnë problemin e furnizimit me ujë të pijshëm dhe ankohen se furnizohen vetëm 5 ose 10 minuta në ditë, ujë i cili nuk mjafton për të plotësuar nevojat e tyre. Ndërkaq ata shtojnë  se edhe ai ujë që vjen në çesmat e shtëpive të tyre është ndotur dhe i pa konsumueshëm, pasi  sipas tyre disa disa ditë më parë në depot e ujit janë gjetur zvarranikë dhe papasterti të shumta.

Pavarsisht ankesave të herë pas hershme ende nuk është marrë asnjë masë për këtë situatë.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Opinionisti Meçaj: Basha dhe Berisha janë të dy anti-Amerikanë