Elbasan/ Ju vodhën llogaritë në rrjetet sociale, policia vijon hetimet

Elbasan/ Ju vodhën llogaritë në rrjetet sociale, policia vijon hetimet

Foto ilustruese

ELBASAN – Dy persona N.S., 37 vjeçe dhe V.S., 57 vjeç, kanë kallëzuar në polici se ju kanë vjedhur llogaritë në rrjetet sociale dhe po iu keqpërdoren.

Specialistët për Hetimin e Krimeve Kibernetike po vijojnë hetimet për gjetjen e autorëve

“Ditën e djeshme, shtetasja N. S., 37 vjeçe dhe shtetasi V. S., 57 vjeç kanë kallëzuar se iu janë vjedhur llogaritë në rrjete sociale dhe se po iu keqpërdoren. Specialistët për Hetimin e Krimeve Kibernetike të Policisë së Elbasanit kanë administruar menjëherë 2 kallëzimet dhe vijojnë hetimet për të përcaktuar autorësitë e rasteve”, thuhet në njoftimin e policisë.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Andi: 03/03/2024 13:09

    Dhe çfarë dreqin do bëjnë specialistët tanë të kibernetikes, nëse nuk kanë akses nga Meta (FB, Insta) ose Tiktok, që ti japin info mbi IP se nga kanë aksesuar

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë