Elbasan,Topi hap fushatën: Realitet
i ri politik, 'Kumanova' me dy standarde

Elbasan,Topi hap fushatën: Realitet<br />i ri politik, 'Kumanova' me dy standarde
ELBASAN - Ndërsa e ka hapur fushatën zgjedhore nga Elbasani, Bamir Topi e ka cilësuar FRD një realitet të ri politik. Duke u ndalur tek koalicioni me të majtën ai u shpreh se FRD i rriten mundësitë për tu përfaqësuar e madje edhe për të mbrojtur votën. 

Ndërkohë për çështjen e Kumanovës, Topi ka dashur ti japë edhe një këshillë përfaqësuesve të shqiptarëve në Maqedoni të mos shikojnë vetëm karrierën e tyre personale duke i bërë thirrje të dinë të bashkohen e të fuqizohen pasi në shtetin maqedonas po veprohet me dy standardeve.

Në takimin hapës të fushatës ka përshëndetur edhe kryebashkiaku i Elbasanit, Qazim Sejdini i cili ka prezantuar objektivat e tij për një mandat të ri bashkë me premtimet për më shumë punësim, ujë 24 orë dhe shumë investime të tjera për të përmirësuar jetën e banorëve të Elbasanit.

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Gjelat' na shënojnë 4 gola, Shqipëria U-17 humbet me Francën në kryeqytet

VIDEO/ 'Gjelat' na shënojnë 4 gola, Shqipëria U-17 humbet me Francën në kryeqytet