Elbasani matematikisht i rënë
Flamurtari fiton pas 8 ndeshjeve

Elbasani matematikisht i rënë<br />Flamurtari fiton pas 8 ndeshjeve
Humbja 2-1 në Vlorë e zbret Elbasanin zyrtarisht nga Kategoria Superiore duke dështuar totalisht këtë edicion. Rikthimi në Kategorinë e Parë do t’i shërbejë Elbasanit për ridimensionim dhe për mbledhje energjie për edicionin e ri.

Për t’u rikthyer te ndeshja, vlen të theksohet se Flamurtari u mori fitoren e parë pas 8 ndeshjeve të fundit.

Flamurtari e nisi ndeshjen në mënyrën më të mirë, pasi lojtari 19-vjeçar Bregu shënoi në minutën e 5, në pjesën e dytë Toçi barazoi për Elbasanin duke rikthyer fantazmat e ndeshjeve të fundit për kuqezinjtë, por Kruja dha në asist në fund të ndeshjes për Shehaj, i cili e shndërroi në gol që vlen 3 pikë.