Eleganca dhe tradita shekullore Arbëreshe përmes lentës së fotografit italian Mario Tesoro: Nuk harruan kurrë vendin e origjinës, nuk humbën vetveten

Përmes lentës së fotografit legjendarë Mario Tesoro, eleganca dhe tradita shekullore Arbëreshe është promovuar dhe paraqitur më së miri.

Me një foto bardhë e zi, fotografi ka kujtuar setin e realizuar një vit më parë për bukuritë dhe traditën e Arbëreshëve, të cilët pavarësisht se janë zhvendosur në Itali shekuj më parë nuk e harruar asnjëherë vendin e tyre të origjinës.

Përmes rrjetit të tij social Instagram, ai shkruan se takimi me ta ka qenë një eksperiencë e shkëlqyer, që i ka kujtuar veten e tij dhe se të lëvizësh nga një vend në një vend tjetër nuk do të thotë të humbasësh vetveten.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Certifikatë vaksinimi dhe test negativ për të hyrë në restorant, Mali i Zi miraton masa të reja anti-COVID