Elektricistët në Shishtavec sfidojnë të ftohtin, në krye të detyrës për të riparuar dëmet nga moti i keq

Elektricistët në Shishtavec sfidojnë të ftohtin, në krye të detyrës për të riparuar dëmet nga moti i keq

 

Shahin Nela, Durim Haxhia nga Shishtaveci dy elektricistët kanë sfiduar të ftohtin duke qëndruar në krye të detyrës pa orar në shërbim të komunitetit të Njësisë Administrative Shishtavec.

Dreka e tyre ishte jo si ditët e tjera të zakonshme, pas u ulën për të ngrënë në mes të dëborës! Mbrëmja e djeshme ishte një natë me stuhi dhe reshje dëbore intensive dhe temperatura të ulëta gjë që solli edhe probleme në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike.

Por Drejtoria Rajonale e OSHE Kukës angazhoi disa grupe ku ende pa orar po punohet për riparimet. Aktualisht fshatrat e njësisë administrative Shishtavec kane energji.


Lajmi kryesor:

Reshjet e borës ia lënë radhën ngricave, në Dibër shënohet temperatura -13° C! Hapet bypass i Qafë-Murrizës në rrugën e Arbrit


Ora 11:41
Elektricistët në Shishtavec sfidojnë të ftohtin, në krye të detyrës për të riparuar dëmet nga moti i keq
 • M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Amnistia do votohet në Kuvend, a duhen falur protestuesit e opozitës?  ×

  Lajmi i fundit

  Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta gazetarja Afërdita Selimi

  Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta gazetarja Afërdita Selimi