Eliminimi nga Championsi, trajneri i Napolit ankohet për penalltinë e padhënë! Arsenali më shumë se 1 dekadë pa shkuar në çerekfianale

Eliminimi nga Championsi, trajneri i Napolit ankohet për penalltinë e padhënë! Arsenali më shumë se 1 dekadë pa shkuar në çerekfianale

Momenti ku Osimhen u pengua në zonë

Barcelona ka arritur të sigurojë kualifikimin në çerekfinalet e Champions League, duke thyer Napolin 3-1 në ndeshjen e kthimit të 1/8 në Katalonjë.

Pas barazimit 1-1 në Itali Barcelona e nisi me marshin e pestë në fushën e saj, teksa në harkun kohor të tre minutave, konkretisht në të 15 dhe të 17, realizoi dy herë. Fillimisht Lopez dhe më pas Cancelo i dha një goditje të fortë italianëve.

Napoli u përpoq të reagonte, teksa po në pjesën e parë shkurtoi diferencat në 2-1 me Amir Rrahmanin, i cili u bë futbollisti i parë me origjinë nga Kosova që shënon në Champions League. Ky gol riktheu edhe njëherë shpresat për kualifikim.

Edhe pse Napoli u përpoq gjatë të barazonte, madje në një rast pati prentime të shumta për penalltinë e padhënë ndaj Osimhen, Leëandoëski në minutën e 83 vulosi sfidën dhe kualifikimin e katalanasve. Trajneri i Napolit Calzona pas ndeshjes u ndal gjatë të komente penalltinë e munguar ndaj Osimhen sipas tij.

Një biletë në çerekfinale, për herë të parë pas 12 vitesh, preu edhe Arsenali. Pas humbjes 1-0 kundër Portos në Portugali, 120 minutat në londër u mbyllën po me këtë rezultat falë golit të Trossard për topçinjtë.

Te 11 metërshat londinezët u treguan më të saktë, duke fituar 4-2. Fillimisht për Porton gaboi Ëendell dhe më pas Galeno.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Kokainë në portin e Durrësit, shikoni ku ishin fshehur 7 pakot! Ishin paketuar në qese vakumi për të mos u nuhatur nga qentë anti-drogë

VIDEO/ Kokainë në portin e Durrësit, shikoni ku ishin fshehur 7 pakot! Ishin paketuar në qese vakumi për të mos u nuhatur nga qentë anti-drogë