Elon Musk paditet nga ish-drejtuesit e Twitter: Na detyrohet 128 milionë dollarë

Elon Musk paditet nga ish-drejtuesit e Twitter: Na detyrohet 128 milionë dollarë

Elon Musk po përballet me një padi nga ish-kryetari i Twitter-it, i cili thotë se ai u detyrohet atyre më shumë se 128 milion dollarë.

Katër drejtuesit, duke përfshirë ish-shefin Parag Agrawal, thanë se Musk i pushoi ata pasi ai bleu Twitter-in, "pa arsye, më pas sajoi arsye të rreme" për të shmangur dëmshpërblimin.

Në padinë e ngritur, ata pretendojnë se Musk u detyrohet atyre paga për një vit dhe shpërblime për aksionet që kanë humbur.

Musk bleu Twitter në vitin 2022 për 44 miliardë dollarë.

Sipas padisë, Musk nga i shkarkoi nga puna puna për "neglizhencë të rëndë dhe sjellje të pahijshme”.

“Musk nuk i paguan faturat, beson se rregullat nuk vlejnë për të dhe përdor pasurinë dhe fuqinë e tij për të sulmuar këdo që nuk pajtohet me të”, thuhet në padi.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj