Elon Musk rikthen llogarinë e Kanye West në X

Elon Musk rikthen llogarinë e Kanye West në X

Elon Musk dhe Kanye West

Prej afro 8 muaj pasi llogaria e Kanye West në Twitter u pezullua me argumentin se nxiste dhunë, reperi është rikthyer në rrjetin social që tashmë quhet X.

West nuk do të mund të fitojë nga llogaria e tij dhe përkrah postimeve nuk do të shfaqen reklama, thuhet në një deklaratë që kompania ka dhënë për “Wall Street Journal”.

CEO i X, Elon Musk nuk ka dhënë asnjë deklaratë për rikthimin e llogarisë së West, ndërsa ky i fundit nuk ka bërë ende asnjë postim.

Pezullimi i llogarisë së reperit në Twitter ndodhi pas disa postimeve ofenduese ndaj hebrenjve që më pas i kushtoi edhe marrëveshjen me Adidas.

Ai postoi një imazh të një svastike të ndërthurur me një yll të Davidit dhe komente admiruese për Hitlerin.

”Unë e dua Hitlerin,” – shkroi West asokohe bashkangjitur fotos, veprim i cili solli një lumë reagimesh në rrjet.

Një person i afërt me kompaninë, i cili nuk ka pranuar të tregojë identitetin, deklaroi se kanë marrë siguri të plotë se Kanye West nuk do ta përdorë më platformën e tij për të nxitur dhunë apo urrejtje.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Njoftimi që ‘alarmoi’ zjarrfikëset e Fierit, futen në apartament me shkallë emergjence

VIDEOLAJM/ Njoftimi që ‘alarmoi’ zjarrfikëset e Fierit, futen në apartament me shkallë emergjence