(EMRAT) Marrin mandatin edhe 3 deputetë, shkon në 121 numri, 19 karrige bosh në Kuvend

Vasil Sterjovski

TIRANE-Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë mandatin e deputetit tre kandidatëve nga listat e PD-së dhe LSI-së sot. Ata janë; Vasil Sterjovski dhe Edmond Stojku nga LSI dhe Halit Valteri nga PD.

Ndërkohë që dje e morën mandatin Suzana Topi nga lista e LSI-së në Elbasan, ndërsa nga lista e PD-së në Tiranë, KQZ i ka dhënë mandatin Selami Janishehut dhe Besnik Troplinit.

Deri tani, numri i deputetëve shkon në 121 në Kuvend (me gjithë 6 të fundit që morën mandatin dhe betohen nesër) 79 nga shumica dhe 42 nga opozita (18 LSI+24 PD) ndërkohë që duhen edhe 19 deputetë për të plotësuar numrin 140.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?

Komento

Komente

  • Klea: 15/05/2019 14:41

    Ky haleja Haliti qe bente si i cmendur i marrosur pas saliut dhe bashes. Ababa ca llumi

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

OBSH, udhëzime të reja për maskat: Të mbahen në vendet publike