EMRAT/ Përfundon votimi i PD-së në Dibër, Mat e Buqizë, ja kush janë të zgjedhurit

Zgjedhjet e kandidatëve për PD në Dibër

Anëtarësia e PD-së në Dibër, Bulqizë e Mat ka përzgjedhur kandidatët që kalojnë në fazën tjetër të procesit.

Në Dibër ka 7 kandidatë, teksa janë skualifikuar Bajram Balliu dhe Agron Qoku. Në Bulqizë votoi 50% e anëtarësisë, teksa edhe në Mat ka 7 kandidatë pasi pjesëmarrja ishte 60%.

Qarku i Dibrës ka konfirmuar 20 nga 22 kandidatë në garë. 

Njoftimi i plotë:

Kushtet e rënduara të motit nuk kanë penguar demokratët e Qarkut Dibër të votojnë në masë për kandidatët potencialë për deputetë. Pjesëmarrja në nivel qarku ishte 57,6 %.

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

Dega Mat, qarku Dibër:

            1.         BASIR ÇUPA

            2.         DEA KAZIU

            3.         DENISA VATA

            4.         DHURATA ÇUPI

            5.         KRESHNIK ÇOLLAKU

            6.         LINDITA DODA

            7.         NEZIR RIZVANI

 

Dega Dibër, qarku Dibër:

            1.         ALBERT KOJKU

            2.         ILIR HYSA

            3.         JETON KALOSHI

            4.         LUAN HAKA

            5.         MIRELA MAZARI

            6.         NEHAT COLLAKU

            7.         XHEMAL GJUNKSHI

 

Dega Bulqizë, Qarku Dibër:

1. BARDHYL RAMA

2. DURIM BALLA

3. EDMOND ISAKU

4. FLLANXA LOSHA

5. MUIS LLANAJ

6. PETRIT DODA

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë