Emri/ Aksidenti tragjik i merr jetën 24-vjeçarit shqiptar në Britani, punonte si hidraulik

Emri/ Aksidenti tragjik i merr jetën 24-vjeçarit shqiptar në Britani, punonte si hidraulik

Robert Morina

Një aksident tragjik ka ndodhur më 21 maj të këtij viti, në Henly të Britanisë së Madhe, ku mbeti i vdekur një 24 vjeçar shqiptar.

Ditën e sotme mediat e huaj kanë bërë të ditur identitetin e të riut dhe konkluzonet e hetimeve të deritamishme mbi rastin.

I ndjeri është Robert Morina, i cili punonte si hidraulik. Ai vdqi nga një dëmtim që mori në kokë nga aksidenti.

Lidhur me aksidentin, policia arrestoi 5 persona. Dy djem 17-vjeçarë u arrestuan me dyshimin se shkaktuan vdekjen për shkak të manovrave të rrezikshme në rrugë, por më vonë u liruan.

Po ashtu, tre të rinj të tjerë, të moshës 21, 22 dhe 25 vjeç, me po të njëjtën akuzë, si dhe për trafik droge.

Por edhe ata u liruan, megjithëse mbahen nën hetim.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

'Pak orë na ndajnë nga puçi kushtetues', Basha reagon për Zgjedhoren: Shqiptarët duan ndryshim, Rama dhe Berisha jo

'Pak orë na ndajnë nga puçi kushtetues', Basha reagon për Zgjedhoren: Shqiptarët duan ndryshim, Rama dhe Berisha jo