VIDEO/ I vuri zjarrin një makine, policia hipi me autoshkallë nga dritarja për të kapur 30-vjeçar në Korçë pasi bëri rezistencë

Një 30-vjeçar, i dënuar më parë për drogë e armë pa leje është vënë në pranga, si përgjegjës për djegien e një makine në rrugën "Boris Plumbi" në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Në pranga ka rënë Samuel Pengu.

Mësohet se 30-vjeçari, i vuri flakën makinës së Gëzim Spahillarit, mëngjesin e sotëm në lagjen nr. 10, të qytetit të Korçës.

30-vjeçari bëri rezistencë ndaj shërbimeve të policisë, e për pasojë këta të fundit u detyruan të përdornin një autoshkallë për të hyrë në banesën e tij përmes dritares.

I riu rezulton gjithashtu me me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve, krimeve kundër personit dhe të armëmbajtjes pa leje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Korçë, për veprime të mëtejshme.

M.T/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Hasani në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s: Aleanca të reagojë njëzëri ndaj çdo përshkallëzimi të mundshëm

Hasani në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s: Aleanca të reagojë njëzëri ndaj çdo përshkallëzimi të mundshëm