EMRI/ Kapet me 40 kilogramë drogë i riu shqiptar në kufirin e Malit të Zi

Droga e kapur

Muamer Bercaj 26 vjeç, nga Malesia e Madhe është arrestuar nga policia malazeze teksa në kufirin tokësor mes Malit të Zi dhe Shqipërisë ka tentuar të trafikojë 40 kg lëndë narkotike kanabis sativa.

Sipas policisë së vendit fqinj 26 vjeçari, është vëzhguar për disa ditë dhe në momentin e transportimit të lëndës narkotike ai është ndaluar nga policia malazeze, raportojnë mediat.

Ndërsa në këtë veprimtari kriminale ai ka qenë i shoqëruar edhe nga 2 persona tjerë të cilët kanë arritur të largohen dhe të kthehen në brendësi të territorit shqiptar.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I doli emri tek lista e koalicionit opozitar, reagon i habitur ish-anëtari i këshillit bashkiak në Shkodër: Guxim i tepërt, nuk kam firmosur asnjë formular