EMRI/ Kjo është deputetja që merr mandatin e Tom Doshit

EMRI/ Kjo është deputetja që merr mandatin e Tom Doshit

Tom Doshi

TIRANË- Deputetja që merr mandatin e Tom Doshit, i cili dha dorëheqjen nga mandati i deputetit, menjëherë pas përfundimit të zgjedhjeve është Jetmira Rraboshta.

Jetmira Rraboshta është deputetja e re që do të ulet në Parlament deri në shtator! Ajo vjen pas dorëheqjes së Tom Doshit. Bëhet fjalë për zëvendësimin në legjislaturën 2017-2021, pra për një mandat deri në përfundim të kësaj legjislature në javën e parë të muajit shtator.

Vendimi u mor sot në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.  Fillimisht, KQZ diskutoi emrin e Gledis Çeliku për të zëvendësuar Tom Doshin në Kuvend, por ky i fundit nuk kishte plotësuar formularin e dekriminalizimit, për pasojë mandati iu dha deputetes Jetmira Rraboshta.

Rraboshta dhe Gentiana Cakrani, që zëvendëson deputetin e ndjerë Bashkim Finon, do të jenë dy deputetet e reja në Kuvend, edhe pse kjo ekperiencë e tyre do u zgjasë vetëm 4 muaj.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vendosën baste sportive në lokal, arrestohet 54- vjeçari në Durrës! Një tjetër procedohet penalisht

Vendosën baste sportive në lokal, arrestohet 54- vjeçari në Durrës! Një tjetër procedohet penalisht