EMRI/ Kush është personi që hiqej si inspektor tatimesh dhe u vinte gjoba bizneseve

EMRI/ Kush është personi që hiqej si inspektor tatimesh dhe u vinte gjoba bizneseve

Altin Ballkoçi

TIRANË- Gjatë ditës së djeshme Drejtoria e Tatimeve ka bërë publike një video të siguruar nga kamerat e një biznesi ku tregohet një person, i cili megjithëse nuk është i punësuar në strukturat e Administratës Tatimore është paraqitur si Inspektor Tatimesh në këtë biznes.

Report Tv mëson se ky person është Altin Ballkoçi, i cili ka punuar më herët në Drejtorinë Rajonale të Tatimeve në Elbasan. Ndonëse është larguar nga puna, ai ka vijuar të hiqej si inspektor dhe shkonte në biznese për t’u marrë para.  Ai u kap në video teksa kishte zgjedhur “prenë e radhës”, por për këtë rast është referuar në Prokurori.

Administrata Tatimore i bën thirrje të gjithë tatimpaguesve të bëjnë kujdes nëse përballen me persona të dyshimtë, që nuk i kanë elementet si më sipër, të mos lejojnë futjen e tyre në ambientet e biznesit si edhe të denoncojnë menjëherë.

Administrata Tatimore thekson se punonjësit e Tatimeve paraqiten me; Badge identifikues (Emer/Mbiemër/Foto/Pozicioni i punës/Emërtimi i Drejtorisë); Urdhri i punës i firmosur nga drejtuesi i Drejtorisë përkatëse; Uniformat dalluese me mbishkrimin: Administrata Tatimore.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Daku: 21/02/2023 17:35

  Po ky eshte funderrina e funderrinave.. familje funderrinash dhe imoralesh, qe nga I jati deri tek femijet.. fshatare ordinar qe zvriten ne qytet per te grabitur,Uzurpuar dhe perfituar ... deshmi e turpit qe mbuloi kete vend ku njerez te ketij niveli do behen pedagog dhe do japin mesim apo dhe ky kelyshi I rrugeve qe veteofrohet si sekser dhe trafikant sa tek partia private Ilir&Monika liria ..aa edhe tek forca te tjera politike. Mjafton qe ai te vjedhi dhe te luaj bixhoz

  Përgjigju
 • Koli: 20/02/2023 15:50

  Ky eshte nja mashtrues profesionist, sekser i dy motrave qe ka pedagoge ne fakultetin ekonomik, nje qelbanik qe meriton vetem burgun.

  Përgjigju
 • Petrit: 20/02/2023 10:44

  Qe e kapen bene shume mire, por eshte e turpshme qe Drejtoria e Tatimeve kerkonte informacione nga populli per te identifikuar nje person qe ka punuar aty. Ai duhet qe minimalisht te kete nje dosje me 4 flete ne Drejtorine e Tatimeve.

  Përgjigju
  • Pjeter: 20/02/2023 14:53

   Plus qe pasi ky mashtrus te arrestohet,D e Tatimeve duhet ta paditi dhe ti kerkoje demet ketij, si pale e demtuar!!!

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Dy koncerte në opera për javën kulturore gjermane! Artistët italianë e shqiptarë, ‘përtej kufijve të shpirtit’

Dy koncerte në opera për javën kulturore gjermane! Artistët italianë e shqiptarë, ‘përtej kufijve të shpirtit’