VIDEO/ ‘Jam inspektor tatimesh’, dalin pamjet, ky është personi që u vendoste gjoba bizneseve në Tiranë duke i mashtruar

Pas denoncimeve të disa bizneseve, viktima të mashtrimit nga individë, që nuk janë punonjës të Administratës Tatimore, por që prezantohen në subjekte si të tillë, Drejtoria e Tatimeve sqaron se ka marrë të gjitha masat duke e referuar rastin e paraqitur në video, në Prokurorinë e Tiranës.

Në videon e siguruar në një nga kamerat e biznesit, pamjet tregojnë personin në fjalë, i cili është paraqitur si Inspektor Tatimesh. Siç shihet nga pamjet, personi i cili shtiret si të jetë punonjës tatimesh, me një dosje në dorë dhe i veshur më këmishë futet pranë një salloni bukurie.

Pak ditë më parë administrata Tatimore ngriti shqetësimin se individë të paautorizuar po mashtronin bizneset duke u prezantuar si punonjës Tatimorë.

Administrata Tatimore thekson se punonjësit e Tatimeve paraqiten me; Badge identifikues (Emer/Mbiemër/Foto/Pozicioni i punës/Emërtimi i Drejtorisë); Urdhri i punës i firmosur nga drejtuesi i Drejtorisë përkatëse; Uniformat dalluese me mbishkrimin: Administrata Tatimore.

Administrata Tatimore i bën thirrje të gjithë tatimpaguesve të bëjnë kujdes nëse përballen me persona të dyshimtë, që nuk i kanë elementet si më sipër, të mos lejojnë futjen e tyre në ambientet e biznesit si edhe të denoncojnë menjëherë.

1676838120_finalprojekt.01290607.Still020.jpg

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Meti: 20/02/2023 09:49

  Mashtruesi ne foto eshte nga Elbasani dhe quhet Altin Mehmet Ballkoci ish punonjes i tatim taksave ne Elbasan.Larguar per shperdorim detyre dhe mashtrim

  Përgjigju
 • Tata: 19/02/2023 15:00

  Kur thuhet se jane te gjith te kompromentuar,nate e dite,bizneset mendojne se eshte e vertete dhe nuk besojne se ka hajdute te vertete. Hajde besojini llafeve pa fakte konkrete. Kudo ka nje apo dy,po struktura ........joooo

  Përgjigju
 • Kistra: 19/02/2023 14:45

  Nuk e kuptoj, keta punonjesit e tatimeve a kane dokument nga institucioni me foto e element sigurie. Dhe kudo ku ushtrojne kontrollin, pervec planit te miratuar duhet te paraqesin dokumentin e karten ID.

  Përgjigju
 • Fhnd: 19/02/2023 10:50

  Cudi qe e besojne e?! Apo keshtu vepron rendon kjo administrata tatimore.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Përndoqi të ish dashurën, arrestohet 18 vjeçari në Lezhë

Përndoqi të ish dashurën, arrestohet 18 vjeçari në Lezhë