Atentat vëllezërve në Tepelenë, njërin e plagosin me kallash në derë të shtëpisë, tjetrin e marrin dhe e vrasin rrugës (VIDEO)

TEPELENË- Një person ka mbetur i vrarë në dalje të Tepelenës ndërsa vëllai i tij është plagosur rëndë pas një atentati të ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure. Viktimë ka mbetur Artur Bresha 47-vjeç  ndërsa i plagosur rëndë ka mbetur vëllai i tij Artan Bresha 43-vjeç.

Policia bën me dije se me breshëri automatiku autorët kanë qëlluar mbi banesën e dy vëllezërve duke lënë të plagosur rëndë Artan Breshan, ndërsa kanë marrë me forcë në makinën e tyre, Arturin.

Më pas ata e kanë qëlluar për vdekje dhe e kanë hedhur pranë vendit ku punonte si roje në një kompani inertesh.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia ku po heton për zbardhjen e këtij atentati. Në akset rrugore nacionale  dhe ato rurale që lidhen ne qytetin e Tepelenës Policia ka ngritur menjëherë pika kontrolli.

Viktima Artur Bresha dhe i plagosuri vëllai i tij Artan Bresha

 Ndërkohë burime për Report Tv bëjnë me dije se vëllai i viktimës, Artur Bresha i cili mbeti i plagosur rëndë, rezulton të jetë me precedentë të mëparshëm penale. Ai është kapur para 8 viteve pasi ishte duke transportuar 820 kg droge.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

 • Toni: 05/12/2019 00:19

  Djali i mire Bostani, nuk i binte njeriu ne qaf kote.

  Përgjigju
  • Betoni: 05/12/2019 08:32

   edhe krejt kot s'te vret kush. Plumbat bejne lek e ka rrezik

 • Eri: 04/12/2019 21:48

  Gjyna ore Bostan diali je dial i mir zoti te dhente forc per vellain e qoft i xhenetit e uroj te sherohesh sa me shpejt

  Përgjigju
 • Termeti: 04/12/2019 21:37

  Nuk vute mend se iken 51 vete nga termeti prape mendjen te vrasjet e keni o qelbesira te felliqura?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Largohet Shurdha/ 5 kandidatë për të marrë drejtimin e Komisionit të Prokurimit Publik