Enca në Irak! Jep intervistën e parë, më 17 mars koncert në Kurdistan

Këngëtarja shqiptare numëron në llogarinë e saj në Instagram plot 2 milionë ndjekës dhe nuk janë të gjithë atdhetarë të saj. Kjo vërtetohet pas inderesit që iu dha asaj sëfundmi në një nga mediat e Irakut.

Enca ka dhënë një intervistë në lidhje direkte nga Skype për televizionin në Kurdistan. Ajo është shprehur mjaft entuziaste për këtë fakt. Gjithashtu Enca ka treguar se do të mbajë një koncert për kurdët më 17 mars, me rastin e festimeve të Vitit të Ri, që ata festojnë në këtë muaj. Gjatë interistës Enca ka përshendetur fansat në gjuhën kurde.

 

1/4
A.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se i kemi kapacitetet e duhura për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

  • xreport: 14/03/2019 20:26

    shtetet arabe paguane mire per nje lope

    Përgjigju