Enca Haxhisë i gjejnë vazo me kanabis në ballkonin e shtëpisë në Tiranë, arrestohet! Këngëtarja: E kisha për përdorim vetjak

Këngëtarja e njohur Enca Haxhiaj u arrestua nga policia në kryeqytet pasi në vilën e saj në periferi të Tiranës iu gjetën 5 vazo të mbjella me kanabis sativa që po rriteshin qetësisht në ballkonin e shtëpisë.

Nëse bima e kultivuar në këto vazo lulesh, do të rezultojë kanabis, këngëtarja Enca Haxhiaj rrezikon 3 deri në 7 vjet burg. Efektivët e Komisariatit nr. 1 përmes të dhënave të marra nga inteligjenca informative ndërhynë pasditen e së hënës në banesën e këngëtares në “Sunrise Residence” dhe gjatë kontrollit gjetën dhe sekuestruan bimët në ballkon.

Burime bëjnë me dije se këngëtarja u shpreh e habitur kur policia hyri për kontroll, por mësohet se gjatë arrestimit nuk bëri rezistencë. Vazot me kanabis Enca i mbante brenda në shtëpi, por herë pas here i nxirrte në ballkon për të marrë rreze dielli. Para hetuesve këngëtarja ka dhënë shpjegime duke pohuar se është përdoruese e lëndën narkotike.

‘Jam përdoruese vetë e kanabis sativa. I kam mbjellë përpara disa kohësh bimët.’- mësohet të ketë thënë këngëtarja.

Enca Haxhiu jetonte prej 6 muajsh në vilën në fjalë, e cila ishte në pronësi të saj, kthyer nga jashtë shtetit. Ajo bashkëjetonte me një shtetas të huaj, i cili ishte aty kur policia ndërhyri. I pyetur nga hetuesit ai ka pretenduar se nuk ka pasur asnjë dijeni në lidhje me rrënjët e kanabis sativa, ndërsa nuk është kujdesur asnjëherë për to. Pas marrjes në pyetje i riu është lënë i lirë. Lënda narkotike ishte e varietetit 3 mujor, ndërsa kishte arritur në gjatësi rreth 1 metër dhe ishte gati afër pjekjes.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 13/09/2023 00:43

  Qe nuk eshte kujdesur per bimet,e besoj ,por qe s'ka pasur dijeni,genjen dhe genjen rendcem,policia duhet t'a arrestonte dhe boyfriendin.S.d.q.me shume se sa njoftim komshijsh,duket si pune nga brenda.Kjo ose ka folur si shume ne ndonje lokal dhe ndonje agjent i ka patur /antenat/ gati,ose e ka denoncuar ndonje sherbyese per 100 arsye.E imagjinoni kete te kujdeset per kanabisin,apo te beje ndonje pune tjeter ne shtepi?! Kjo, ve bast qe as pjatat nuk ngre nga tryeza,jo me te nxjerre e te fuse vazot me kanabis,apo t'i ujisi e t'ju beje sherbime te tjera!!

  Përgjigju
 • mark: 12/09/2023 20:46

  po c'te duhet kanabisi ty mi kinge...i ben qejfin armiqve te tu..lirojeni kanabisi ne amerike eshte legal,,,nuk ka asgjee te kkeqe ta perdoresh per vete....

  Përgjigju
 • Encaaass: 12/09/2023 18:23

  Kujdes dafllakun do ta bejne shoshe marmiden … hopa.

  Përgjigju
 • Enco: 12/09/2023 17:48

  Ne ballkonin e shtepise... nevojitej ky sqarim duke pasur parasysh foton! Hahah

  Përgjigju
 • Na myten Bundrat: 12/09/2023 16:55

  Mir bundrat qe sna ndahen, po ste lejn rehat dhe fuksat.

  Përgjigju
 • Shkodrani-Belgjike: 12/09/2023 12:15

  Një gja që nuk lejohet pse e mban në shtëpi o analfabete. Ti mund të jesh vip po vip me kryt bosh. Kanabisi përdoret vetëm në rastet kur personat janë të sëmure. Që ju lehtëson dhimbjet.

  Përgjigju
  • Or tej: 12/09/2023 14:54

   Kryet bosh por gjoksin sa gazepi or teeeejjjjj

 • Edi: 12/09/2023 12:14

  Me gjith ate gjoks do e fusni nburg,he mo lene....!!!!

  Përgjigju
 • Komshiu: 12/09/2023 10:19

  Policia qe duam dhe komshiu qe s'duam

  Përgjigju
 • Shaban: 12/09/2023 09:49

  Edhe ne per perdorim familjar mbollem 2000 rrenje, jemi fis i madh kemi edhe dasma para kemi shoqeri per te respektuar.

  Përgjigju
  • andi: 12/09/2023 20:09

   hahahahahah

  • Turi: 12/09/2023 17:31

   Hahahaha. I modh

  • Aral: 12/09/2023 16:50

   JE I MADHE ME KOMENTIN

  • Roko: 12/09/2023 10:56

   Hahhahahahaha

 • Biku: 12/09/2023 09:39

  Na myten spiunet.nuk heq dore shqipo nga punet e tjetrit

  Përgjigju
 • Gazidede: 12/09/2023 09:12

  jam 100% i sigurt. fqinjët e saj e kishin zili dhe donin ta hiqnin qafe në zonën e tyre. kanabisi është në shitje në rrugët e Evropës pa asnjë problem. është më i shëndetshëm se duhani. ku qendron problemi? këngëtarja shqetësoi fqinjët ata u hakmorën. asgje tjeter.

  Përgjigju
  • Ujori: 12/09/2023 09:50

   Mbase ja kane futur familjaret pasi i solli zezakun ne shpi lol Jane fut ne burg pleq se u ka mbire nje rrenje ne oborr, kjo i ka mbjell me deshire minimumi disa vite burg apo ligji do vazhdoje te zbatohet vetem per te fukarenjt.

 • Bravo Policia: 12/09/2023 09:02

  E kapët kur ju duhej. Tani ikni me pushime.

  Përgjigju
 • Petrit: 12/09/2023 08:34

  Mos valle te gjithe "VIP"-at jane bere te pasur ne kete menyre?. Duhet nje hetim me i zgjeruar.

  Përgjigju
 • Respekt: 12/09/2023 08:30

  Respekt enca, edhe pse muziken e ke …, Turp polici shtet-, ky eshte rast precedent? Huhu ????

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Talli në rrjetet sociale Melonin për gjatësinë, gazetarja italiane gjobitet me 5 mijë euro

Talli në rrjetet sociale Melonin për gjatësinë, gazetarja italiane gjobitet me 5 mijë euro