Erdhën nga Greqia me shenja serioze, dalin përgjigjjet për dy emigrantët shqiptarë

Nëpërmjet Kakavijës, një ditë më parë kanë hyrë dy emigrantë shqiptarë të cilët u dyshuan se ishin të infektuar COVID-19. Për këtë iu nënshtruan analizave, të cilat fatmirësisht dolën negative. Pas përgjigjes së analizave dy emigantët u lejuan që të udhëtonin drejt Beratit. Deri më tani për fat të mirë qarku i Gjirokastrës nuk është pjesë e hartës së vendeve të prekura nga koronavirusi.             


Lajmi kryesor:

Patën kontakt me pacientin e infektuar, shtatë mjekë dhe infermierë në Pukë marrin përgjigjen për COVID-19


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)