Video/ “Erdogan nuk bën më nëna”, fierakët i kushtojnë këngë presidentit turk pas premtimit për spitalin

Premtimi i dhënë nga Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri të Fierit përpara 25 prillit, si dhe për mbështetjen qe ka treguar ndaj Shqipërisë pas tërmetit shkatërrues të një viti më parë, ka bërë mjeshtrin e polifonisë, Guri Rrokaj dhe fierakët ti kushtojnë një këngë atij.

Nën tingujt e muzikës tradicionale shqiptare këngëtarët nga Fieri i kanë kënduar presidentit turk “Erdogani tha me gojë, Shqipërinë do ta ndihmoj”, thuhet në një pjesë të këngës.

Teksti i kënges:

Lajmi bukur mori dhënë, në gjithë botën sot po zjenë

Erdogani tha me gojë, Shqipërinë do ta ndihmoj

Shteti turk dhe Ankaraja tregoi dashurinë e saj

Shqipërisë iu gjend pranë, porsi nëna për evlanë

Në Turqi tek gjysmëhëna, Erdogan nuk bën më nëna

Burri i besës që s’të fal, tha të bëhet një spital

Lacin po nge në themel me gjithë lagje krejt po del

Do bëjë spitalin në Fier për të gjithë vilajetin

Ky Rexhep Taip Erdogan Presidenti turk me famë,

Për Shqipërinë do mbesë ikonë, sa more sa malet të rrojë!

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?

Komento

Komente

 • [email protected]: 22/01/2021 06:48

  Poni grekeve qe bene me pare spittle dhe kishat me te mirat, ne korce e kudo ne shqiperi, pse nuk u kendojme.

  Përgjigju
 • Iris: 22/01/2021 01:49

  Sa poshte paskan rene fieraket !!! E dime sa shume xhan na ka Erdogani.Dashuria e tij matet me endrren e tij ,ne sip.ne km/2 te ish perandorise otomane.Pastaj e pame sa nene dhe evlat ishim,na u desh plot 500 vjet ta zbulonim.Jam dakort me ju kur thoni -//Erdogan nuk ben me nena.//.Sigurisht qe nuk ben dhe kurre mos befte nje diktator te tille!!! Jam dakord me ju kur thoni-//R.T.E.presidenti turk me fame//,sigurisht qe eshte me fame,por pse nuk thoni qe fama e tij eshte si shkeles i te drejtave te njeriut,si diktator.Jam dakord kur thoni -//... per te gjithe vilajetin.//se me te shitur si ju e si disa te tjere,vilajet i Turqise kemi per t'u bere. Jam dakord me ju qe <<Ikona >> e Shqiperise do jetoje sa malet, se nuk ka lene njeri,rival,apo drejtesi te vertete,qe t'a heqin nga kali ku ka hipur.TURP TE KINI ,FIERAKAS TE SHITUR QE KENI BERE KETE KENGE.JU NUK JENI,AS SHQIPTARE,AS PATRIOTE,SHKONI TE ERDOGANI JUAJ,ATY E KINI VENDIN, ATE MERITONI,MASKARENJ,TRADHETARE TE SHITUR,TURP.TURP.TURP TE KINI.!!!!Dhe ju te redaksise mos e censuroni kete koment,jepeni sic eshte se te verteten po them!

  Përgjigju
  • @iris: 22/01/2021 21:00

   Dhe ti Iris ja fut kot, po kur kanë qenë ndonjëherë lart fierakët dhe ti o gocë.

 • PONI: 21/01/2021 23:21

  ERDOGANI TE SHPALLET ME DEKRET miku me i mire i shqiptareve,,,pas amerikes,,,FUCK GREECE.....

  Përgjigju
 • O ju lumt: 21/01/2021 19:02

  Goja ju kendofte zemra

  Përgjigju
 • Ortodoks: 21/01/2021 14:20

  Na mori turqia...., Rama t’ja dergoj Erdoganit..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rakacolli përlotet për mjekët e rënë në betejën me COVID: Janë shokët tanë, i njihja! Brataj: Mund të ishim dhe ne te lista e tyre