Erion Braçe: Basha pa maskë e distancim në bulmetore, qeveria ta arrestojë apo ka imunitet ndërkombëtar?

Takimi i Lulzim Bashës në Pogradec

TIRANE-Zv/ kryeministri Erion Braçe kërkon që lideri demokrat Lulzim Basha të gjobitet, pasi gjatë një takimi me pronarin dhe djalin e tij në një bulmetore në Pogradec në një ambient të vogël pa maska dhe distancim mbylli edhe derën për të bërë videon në Facebook për 30 minuta. Lideri demokrat tha nga Pogradeci se qeveria është dorëzuar dhe se qytetarët duhet të mbrohen vetë, por Braçe përballë konstatimit të shkeljeve të Bashës, me ironi thotë se 'çtë bëjë qeveria me këtë? Ta ndalojë, ti bëj tamponin e nëse del pozitiv ta arrestojë?".

Postimi i plotë i Erion Braçes
Ue ue ue nevriku;

Si tha-si tha,

Qeveria u dorezua,

Mbroni veten?!

Me falni,

po cte bej qeveria me nje budalla te tille?

Hyn ne nje bulmetore,

mbyll deren se do bej videon e tij idiote,

ne pak meter katror e pa ajrim

behen tre vete bashke, asnje me maske,

asnje me doreza-dyqan ushqimi,

llap e llap e shperndan sterkla ngado

per 30 minuta e me shume me rradhe,

prek me dore siperfaqe qe duhet te jene sterile, dizinfektanti nuk duket gjekundi!

He pra,

cte bej qeveria me kete?

Ta gjobise?

Tamam, pse nuk gjobitet ky apo

eshte ndryshe nga dynjaja ky,

ka imunitet?

Ta ndaloje,

ti bej tamponin e nese del pozitiv ta arrestoje?

Apo ka imunitet nderkombetar ky dhe

behet nami neper bote per kete?

E di si eshte puna njerez;

Patjeter qe mbroni veten!

mbani maske ne cdo ambjent te mbyllur e

pa distanca, pa ajrim!

Beje per vete, familjen tende,

prinderit e tu!

Budallenjte shkojne e vijne,

kur behen te demshem duhet du perplaset ligji surratit!

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

 • Genti: 04/07/2020 21:04

  Lereni te haj edhe ca muaj se pastaj do te shkojm ne samos te Grecia

  Përgjigju
 • Kaço: 04/07/2020 18:53

  Edhe kryetari i kooperatives do fliste me mire se kryetari i opozites tone.

  Përgjigju
 • Irma: 04/07/2020 18:19

  Respekte Erion, Te kishte shqiperia edhe tre kater si ty. I vetmi qe flet pa doracka nuk duhet me me diplomaci me keta kriminele.

  Përgjigju
 • Ema: 04/07/2020 17:33

  Ore po ky basha na shurdhoj veshet kur te vi un ne pushtet do bej kte e ate po dje kur ishte cberi apo i prishi leket qe vodhi

  Përgjigju
  • lola: 05/07/2020 02:06

   Asgje nuk beri deshtoi ne cdo vend qe i dhane. Tani shkatrroi dhe opoziten dhe si koncept

 • Ona: 04/07/2020 17:27

  Pyet zv Kr Ministrin

  Përgjigju
  • Ahmet: 04/07/2020 23:55

   Shoku Braçe vetem fjale (se per me shume nuk ka vend per t'y) se edhe voten tende nuk e komandon (si ne fund me KLSH-ne)! Kujt i'a kerkon zbatimin e ligjit? Kujt po i dhimbset ai (gjithe kohen per ju pushtetaret punon), zbatoje nje here te vetme nje nisme "luftarake"!!! Ahh se desh harrova i'a ktheve patenten ala a jo?×

Lajmi i fundit

John

Kodra me ullinj e vreshta përfshihet nga zjarri në Hekal të Mallakastrës