Ermonela Jaho me çiftin mbretëror të Spanjës, nga më të pëlqyerat e publikut! Pas shfaqjeve të anuluara, rikthehet me ‘Suor Angelica’

Ermonela Jaho me çiftin mbretëror të Spanjës, nga më të pëlqyerat e publikut! Pas shfaqjeve të anuluara, rikthehet me ‘Suor Angelica’

Ermonela Jaho me çiftin mbretëror të Spanjës

Një fotografi e postuar pak orë më parë nga “Gran Teatre dei Liceu” të Barcelonës, e shfaq sopranon e njohur shqiptare Ermonela Jaho rrëzëllitëse e duke pozuar me çiftin mbretëror të Spanjës, Letizia dhe Filip.

Këtë të shtunë ky teatër ka nisur sezonin digjital ku përfshin ceremoni, intervista e momente backstage nga artistë të njohur.  Kjo dalje, vjen edhe si shenjë rekuperimi shëndetësor e sopranos, pas dy koncerteve të anuluar rishtazi në Oviedo dhe Bilbao. Në këtë rast, mediet e kishin cilësuar artisten shqiptare si një prej zërave operistikë më të kërkuar nga publiku vendas.

Jaho mes një kalendari të ngjeshur do të jetë në Operan e Barcelonës “Liceu” me veprën e Puçinit “Suor Angelica” në 27 dhe 29 nëntor si dhe më datat 1,3,5,7,9,11,12,13,15 dhjetor.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Suedia i kërkon ta përfaqësojë vitin tjetër në Eurovizion, Albian Kelmendi: Jemi në bisedime

Suedia i kërkon ta përfaqësojë vitin tjetër në Eurovizion, Albian Kelmendi: Jemi në bisedime