Ernest Muçi shënon në fushë, jashtë stadiumit 'tym dhe flakë' nga përleshja e ultrasve (VIDEO)

Ernest Muçi shënon në fushë, jashtë stadiumit 'tym dhe flakë' nga përleshja e ultrasve (VIDEO)

Përleshja e tifozëve ultras


Birmingham, Angli - Aston Villa dhe Legia e Varshavës po luajnë për raundin e pestë të Conference League në "Villa Park". Dueli i grupeve u parapri nga një përleshje e dhunshme mes tifozëve vendas dhe atyre të mbërritur nga Polonia. Policia është munduar të shmangë përleshjen, por diçka e tillë ka qenë e pamundur. Në disa momente tifozët janë përplasur mes tyre, teksa në rrugët jashtë stadiumit nuk ka munguar flaka dhe tymi. Edhe në stadium tifozët janë përplasur në disa fraksione të veçanta, por pa shkaktuar dëme ose dëmtime të rënda në shëndetin e tyre. Tifozët nga Varshava njihen si problematikë, teksa sa i takon sfidës pjesa e parë u mbyll 1-1, me Muçin që shënoi për Legian.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Ballkani humbet 0-1 me Plzen, Ilir Daja kthehet në 'Air Albania' pas 708 ditësh! Ernest Muçi shënon në Conference League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lezhë/ Dy automjete përplasen me njëra-tjetrën, dëmtohen 8 makina të tjera! Një person i plagosur

Lezhë/ Dy automjete përplasen me njëra-tjetrën, dëmtohen 8 makina të tjera! Një person i plagosur