Zgjedhjet e 2025/ PD cakton drejtuesit e fushatës, Ervin Salianji në Elbasan, zëvendëson Gazment Bardhin

Zgjedhjet e 2025/ PD cakton drejtuesit e fushatës, Ervin Salianji në Elbasan, zëvendëson Gazment Bardhin

Ervin Salianji

Tirane- PD ka nisur zyrtarizimin e emrave që do të drejtojnë fushatën e 2025. Elbasanin, ku fushatën në 2021 e drejton Gazment Bardhi PD ia beson deputetit demokrat Ervin Salianjit.

Salianji që në 2021 drejtoi fushatën në disa zona të Korçës dhe në 2023 drejtoi fushatën në bashkinë e Kavajës, ku edhe fitoi, është parë si emri për të drejtuar qarkun mbase më të ndjeshëm për demokratët, duke patur parasysh përplasjen me pasojë 1 viktimë vetëm pak ditë para zgjedhjeve të kaluara.

Gazment Bardhi po mendohet të drejtojë qarkun e Fierit. Ndërkohë më herët, PD caktoi Luçiano Boçin në Shkodër si dhe Ina Zhupën e Bujar Leskajn në Vlorë.

Tirana do të ketë disa drejtues politikë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lakja: 09/07/2024 16:29

    Gjithe maniaket dhe perverset I shellin si drejtues ne elbasan. Gjysma budallenjsh qe si fshatarè qe jane, jane rritur me lajmet gjithe kohes dhe duke ngene gazeta , duke folur si papagaj gjithe diten pa kuotuar dhe vetè se cfare thoje dhe kujt u sherben ajo qe thone...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë