Ervis Martinaj 3 ditë i zhdukur? Familja e tij denoncim në polici: S'kemi kontakte! Në maj u shpall në kërkim nga SPAK

Ervis Martinaj ka 3 ditë që nuk ka asnjë kontakt me familjen. Burime për Report Tv bëjnë me dije se denoncimi është bërë në polici mbrëmjen e djeshme nga familjarë të Martinajt në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Lezhë. Denoncimi është bërë nga xhaxhai i Martinajt, Faik Martinaj. Është ngritur një grup i posaçëm nga uniformat blu për ta sqaruar më tej situatën. Ky denoncim i familjarëve të Martinajt vjen pas disa vrasjeve të ndodhur në zonën e Fushë-Krujës ku target ishin njerëzit e Ervis Martinajt. Duket e paqartë situata edhe për faktin se Martinaj është prej muajsh në kërkim dhe janë organizuar disa herë operacione për kapjen e tij. Duke qenë se është i shumëkërkuar edhe nga autoritetet por edhe nga rivalët e tij nuk përjashtohet as pista e inskenimit.

Në denoncimin e bërë në polici xhaxhai i tij Faik Martinaj mësohet të ketë thënë se ata janë njoftuar nga një i afërm që edhe më ta Martinaj ka humbur kontaktet.  Familja është e shqetësuar se mund t’i ketë ndodhur diçka e keqe nga grupe kriminale që kërkojnë ta eliminojnë.

Kujtojmë se në korrik të vitit 2021, teksa përfundoi hetimet për vrasjen e Santiago Malkos, SPAK nënvizonte se plani ishte ekzekutimi edhe i Ervis Martinajt por s'kanë mundur ta gjejnë atë edhe pse kishin informacion se kishte udhëtuar në Spanjë apo Turqi.

Ervis Martinaj është në kërkim ndërkombëtar me urdhër të SPAK, pas dëshmive të të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani i cili ka thënë se Martinaj e kishte paguar për të vrarë Indrit Doklen. Ai ka thënë se 500 mijë euro do paguante Ervis Martinaj për këtë vrasje. Vetë Nuredin Dumani ka thënë se ka marrë porosi nga Ervis Martinaj për ta vrarë, ka rënë dakord që Ervisi të jepte për vrasjen e Indritit shumën prej 500 000 Euro dhe se ka marrë paradhënie shumën prej 100 000 Euro. Kujtojmë se Indri Dokle ka qenë numri 2 i Bandës së Durrësit dhe është i dënuar për “Krijim i organizatës kriminale”, “Vrasja me paramendim”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”, kryer në bashkëpunim, në kuadër të organizatës kriminale.

Ervis Martinaj është një prej njerëzve më të njohur të botës së krimit në vend. Ai është konsideruar si një nga njerëzit më të rrezikshëm në Tiranë, i akuzuar për vrasje dhe i dyshuar për disa ngjarje të rënda, që kanë tronditur kryeqytetin.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:49
Kush është Ervis Martinaj, ish ‘mbreti' i lojërave të fatit në Tiranë! Përfshirja në vrasjen në ish-bllok dhe ‘lidhja’ me Shullazin

1660211566_1200630ervismartinaj768x4321768x405.jpg

Ervis Martinaj është një prej njerëzve më të njohur të botës së krimit në vend. Ai është konsideruar si një nga njerëzit më të rrezikshëm në Tiranë, i akuzuar për vrasje dhe i dyshuar për disa ngjarje të rënda, që kanë tronditur kryeqytetin.

Ai u arrestua për ngjarjen e 4 tetorit 2018 në zonën e ish-bllokut, ku edhe vetë ai mbeti i plagosur ndërsa miku i tij, Fabjol Gaxha, u vra, dhe u lirua pas shtatë muajsh në qelinë e burgut 302, në maj të vitit 2019, nga gjyqtari Artan Gjermeni, dhe një muaj më pas edhe me vendim të Gjykatës së Apelit që "vulosi" lirinë e tij kundrejt garancisë pasurore prej 50 milion lekë të vjetra. Treshja e gjyqtarëve të Apelit Flutura Skënderi, Gramoz Levanaj dhe Artur Gaxha, vendosën që Martinaj të vijojë të qëndrojë i lirë gjatë fazës së hetimit dhe gjykimit të çështjes. Ndërkohë që prokurori i çështjes kishte kërkuar në gjykatë caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg”.

Në maj 2019 Ervis Martinaj është liruar nga paraburgimi 302 në Tiranë pasi prokuroria nuk është në gjendje të mbajë për një kohë të gjatë të izoluar për shkak se akuza nuk kishte provat e mjaftueshme, që do të përligjnin mbajtjen e Martinaj në qeli. Këtë argument dha gjyqtari Artan Gjermeni, i cili në 3 maj 2019 vendosi të zëvendësojë masën e sigurimit për Martinaj nga “arrest në burg” në lirimin e tij kundrejt garancisë pasurore prej 50 milion lekë të vjetra. Për këtë ngjarje në prill 2021 Ervis Martinaj dënohet nga Gjykata e Tiranës me 3 vite e 8 muaj burgim, ndërsa në Apel ende s’ka vendim.

Në shkurt 2020 Operacioni Forca e Ligjit vendosi në sitë pasuritë e tij.  Ervis Martinaj ka qenë i njohur në fushën e lojërave të fatit ku ka pasur edhe një kasino "King Casino", të themeluar në vitin 2011 dhe në prill të vitit 2012 e zgjeroi rrjetin edhe me kompaninë e basteve sportive “Albania Baste Live”. Në vitin 2013, një kompani e tretë lojërash fati u regjistrua në QKB në emër të nënës së 36-vjeçarit, nën emrin tregtar “Eurovis”, e cila është aktive, por jo më për bastet sportive por për shërbime të tjera.

Po ashtu, në emër të babait të tij, pas rezultuar edhe një biznes me këmbimin valutor "Mati Union". Ndërsa kazinotë dhe kompania e basteve u mbyllën pas nisjes së operacionit të policisë "Fundi i Marrëzisë". Në kulmin e këtij aksioni, në tetor 2013, Martinaj u denoncua se kishte kërcënuar shefin e repartit “Shqiponja” në Tiranë, pas bllokimit të rreth 400 makinetave të lojërave të fatit në një magazinë që zotërohej prej tij.

Në mars 2017, dëshmitari i mbrojtur Ylvi Beqja deklaroi para Gjykatës së Krimeve të Rënda në atë kohë se Ervis Martinaj i kishte ofruar 7 milionë euro për t’u tërhequr nga dëshmia kundër Emiljano Shullazit. Pas refuzimit të tij, Beqja deklaroi se Martinaj e kishte kërcënuar. Prokuroria deklaroi se kishte nisur hetime për të dyja rastet, por Martinaj nuk u penalizua për asnjërën.

Ervis Martinaj themeloi tre kompani të lojërave të fatit mes viteve 2011-2013, ndërkohë, është proceduar në disa raste për organizim të lotarive të palejuara, në tetor 2013 dhe tetor 2014. Në një nga kompanitë e Ervis Martinajt, "King Casino", e pezulluar, figuron edhe emri i një prej personave që Operacioni Forca e Ligjit i kërkoi po sot, ashtu si Martinajt, të vetëdeklarojë pasurinë. Valentino Kaçorri, i dënuar në Itali për vrasje dhe trafik armësh, në këtë kompani të Martinajt, figuronte anëtar i Këshillit të Mbikëqyrjes në "King Casino", të mbyllur prej vitesh. 

Majin e kaluar Ervis Martinaj u shpall në kërkim nga SPAK pas dëshmive të të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani, i cili e akuzonte se ka porositur vrasjen e Indrit Dokles. 500 mijë euro do paguante Martinaj për të hequr qafe Doklen. Dumani ka thënë në SPAK në kuadër të dosjes ‘Plumbi i Artë’ se marrë porosi nga Martinaj për të vrarë në këmbim të shumcës 500 000 Euro dhe se ka marrë paradhënie shumën prej 100 000 Euro.

Ora 11:30
‘Kini kujdes se do të ketë kontrolle’, mesazhi misterioz që i erdhi familjarëve të Ervis Martinaj

1660207562_5bf2b7300cc01ervismartianj1001.jpg

‘Kujdes se do të ketë kontrolle’. Ky është mesazhi i fundit që familjarët e Ervis Martinajt kanë thënë në polici se kanë marrë nga njerëzit që i rrinë shumë afër atij. Sipas mediave familjarët kanë thënë në denoncimin që kanë bërë në polici se janë të shqetësuar për fatin e tij.

Ora 11:12
Sot denoncohet i zhdukur por Martinaj është në kërkim! Nuredin Dumani kallëzoi: Gati të më paguante 500 mijë euro për të vrarë Indrit Doklen

Në maj të këtij viti Ervis Martinaj u shpall në kërkim nga SPAK pas dëshmive të të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani, i cili e akuzonte se ka porositur vrasjen e Indrit Dokles.

500 mijë euro do paguante Martinaj për të hequr qafe Doklen. Dumani ka thënë në SPAK në kuadër të dosjes ‘Plumbi i Artë’ se marrë porosi nga Martinaj për të vrarë në këmbim të shumcës 500 000 Euro dhe se ka marrë paradhënie shumën prej 100 000 Euro.

Gjithashtu Nuredini shpjegon se në emër të Ervisit kanë vajtur dhe e kanë takuar në Kosovë dy persona një i thirrur Eli dhe një tjetër që është vëllai i Besian Xhixhës. Ata kanë vajtur me një automjet tip Hummer. Gjatë takimit Eli ka komunikuar me Ervisin dhe më tej me telefonin e Elit ka komunikuar me Elvisin i cili i ka propozuar vrasjen e Indrit Dokle. SPAK ka arritur të vërtetojë se Eli është pikërisht shtetasi Elvin Merlika, kurse shtetasi që Nuredini e prezanton si vëllai i Besianit është pikërisht shtetasi Alket Xhixha. Alket Xhixha dhe Elvin Merlika kanë udhëtuar në drejtim të Kosovës me automjetin tip Hummer të cilin e identifikon Nuredin Dumani. Në vijim të komunikimeve Nuredini ka marrë një shumë prej 100 000 Euro nga Martinaj.

Këtë variant e ka konfirmuar edhe Henrik Hoxhaj. Sipas këtij të fundit “çmimi ishte mbi 500.000 Euro pasi sipas Nuredinit personi nga i cili kishte marrë porosinë i kishte thënë kërko sa të duash, para i kishte lënë dorë të lirë tek çmimi”. Pas deklaratës së Dumanit fillimisht hetimet u  fokusuan në drejtim të identifikimit të vëllait të shtetasit Besian Xhixha, person i cili më parë kishte bashkëpunuar me Nuredinin në vrasjen e shtetasit Bujar Çela etj.

Në dosje thuhet se Nuredini dhe Hoxhaj pasi e kanë ndjekur për pak kohë Doklen kanë arritur në përfundimin se ky objektiv nuk ishte i lehtë dhe kjo porosi ngeli vetëm me fjalë dhe nuk u krye asnjë veprim./Shqiptarja.com

K.T./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tani qoftja: 14/08/2022 00:56

  Ate po' e paten paketu e ka paketu shkelzen Berisha lekt e atij menaxhonte ky se der ne 2010 e ke pas pa kokerr lekt e atij menaxhonte aj i ka lujt pri shinash e ka paketu

  Përgjigju
 • antoni: 13/08/2022 13:14

  po me vje keq per xhuxhin e shkodres beharin se e ka pas shok visin kan thur intrigat bashk po tesh ska me ke me ba ma intriga shum shpejt do e haj edhe behari tash…

  Përgjigju
  • Rrtt: 21/08/2022 00:38

   Nese visin e gjeten 6 copash beharin do e gjejn 700 copash

 • Haleja: 12/08/2022 23:34

  Hajde nje kafe turke pa sheqer

  Përgjigju
 • Durrsi: 12/08/2022 13:33

  Mos u lodhni kot se ka mbaru pune i shkreti e kane paketu Asnjehere sdo e gjejne, mori ne qafe veten se familja ma miliarda! Ishte mire e bukur, se ca i tha mendja me gjujt me gur Kisha e xhamia, tu qen ne kafe e pedonale perdite i lire, Me shoqni e miqesi e familje.. Shkon e krun me gjithe monstrat e mundshme te shqiperise, Dhe jep lek lloj lloj krimineli ne kembim te emrit..vetem ky mund ta beje! Ska mundsi, duhet te ket marre ndonje mallkim, I destinuar per kte fund tragjik!

  Përgjigju
  • Per " per Durrsin ": 12/08/2022 14:35

   Nqs eshte si kokrra molles, me mire te vdesi me letra, Se njesoj i vdekur eshte me gjithe kto ca po degjojme, Se gjynah , jete njeriu eshte, sja uroj te ket ate fund.

  • Per durrsin: 12/08/2022 13:51

   E ke gabim si kokrra e molles e ke

 • vaso: 12/08/2022 09:49

  Manovra kriminelash qe duan ti shpetojne arestimit....

  Përgjigju
 • Po ca komentoni kot: 12/08/2022 08:31

  Visi asht ne shkoder te bajret , edhe e run esmeraldo me asmerin

  Përgjigju
  • ladi: 13/08/2022 13:30

   kto emna qe permend ti ruhen pervedi jan fut ne bir te minit se nxerrin kryt ja me rujt visin leni marrinat o shok po visin e ke n bot tjeter

  • Po ca komentoni..: 12/08/2022 14:40

   Ti njeher ben gabim qe permend emra qe skane pike lidhje Dhe qe thjesht e kane kref nga leket, por jo se i falin Siguri te perjetshem, ka mbaru afati skadences, Leket ja moren te gjitha kush me shume e kush me pak, Nga burgu dhe jashte burgu ka dhene miliona euro per qef, Por ska lidhje ta mbroje me njeri, aq ishte nje kohe e shkuar.. Megjithate, kjo tregoj se sa budallenj jane kto te fortet Tone, aq sa dhe ti e ditke se ku ka qene nje moment.. Kjo do te thote shume per nivelin dhe jete shkurtesine e tyre!!! Se eshte e vertet qe disa komente ktu jane reale, Por cudia eshte e atyre, qe ekspozohen aq shume sa qe dhe ju I merrni vesh, jo me policia qe di cdo detaj sepse merr leket Ne fund te muajit

  • O shoku palla: 12/08/2022 09:51

   Po si skan buk te han mor pyk Vis martini edhe po spaten buk mban vedin e gjith shkodren me lek qe ka . Po ku din gja ti fmijac

  • shoku: 12/08/2022 09:42

   ik or budalla ata nuk kane buke te hane jo te mbajne Vis Martinin

 • Estrade: 12/08/2022 08:01

  Gallate e madhe, policia e kerkon qe ta futi ne burg, te afermit qe paskan patur kontakt me te deri para tre ditesh vijne tani ne polici e thone qe kemi hup kontaktet dhe hajde gjejeni per neve????????????????. Kta te afermit duhen rrasur ne burg per fshehje te kriminelit te kerkuar, per moskallezim krimineli. Per policine ky ne arrati ka qene e ne arrati mbetet. Kush ta gjej me pare le ta mare.

  Përgjigju
  • Anonim: 12/08/2022 08:32

   SKA LIGJ TE FUS FAMILJARIN NE BURG NUK ESHT VEPER PENALE NUK QUHET KALLZIM KRIMI O INJORANT LEXONI LIGJET.

 • beni: 12/08/2022 05:10

  ky visi ka qen djal shum i ndyr ky ka pas frig hijen e vet i futi hund gjithandej i pat hyp kalit mbrapsht me intriga dhe trillime i ka ra ne qaf shum njerzve te pafashjem e morri kusurin tesh.

  Përgjigju
  • Askushi: 12/08/2022 08:32

   Si visi si duka ne durres si kriminelet e tjer njesoj jan nuk ka vecem por te pergjithshem.

 • Labi: 12/08/2022 02:12

  E di un ku eshte ne tragjas me armando arixhiun po han pula skap tel kan mar dhe nja dy kurva te xhevos e lahen ne lum pulat i ka gjet armando arixhiu kapua i dukatit armando arixhiu eshte betuar te varri i nje vipit theri dy pula te zeza dhe tha do u leroj nenan te gjithve per hakmarrje tani do shohem gjere te renda

  Përgjigju
  • xxhdjdhd: 12/08/2022 17:29

   sa budalliqe flisni zot na ruaj clidhje ka ai me tragjasin o ..

 • BENI: 12/08/2022 00:39

  KOT E KERKONI,,,E KANE VRARE KETE MARTININ SE I VURI GJOBE DIKUJT....KESHTU DO SHKOJNE KETA PER DHJAME QENI.....JETEGJATESIA E TYRE NUK I KALON 45 VJET....

  Përgjigju
  • Sarand: 12/08/2022 08:38

   Ore pse flisni idjotlliqe pa fund .

  • ...: 12/08/2022 08:24

   Kujt dikujt? Ky ka vu gjoba pa fund. Jo vetem dikujt

 • gjorm: 12/08/2022 00:14

  po do shteti me dit veni ndodhjes/ e ervis martinaj/ te marret pytie eduart syziun/se aj ka djeni per levizjet e visit/ se ma mir se ai nuk din kush punt visit

  Përgjigju
  • Shkoder: 12/08/2022 08:37

   Po ti e di mir apo je dhe ti nje mga keta trimat selfo qorrit????

  • Kurioz: 12/08/2022 08:24

   Kush esht syziu? Dhe ky i forte eshte?

 • Shkodrani nr.1: 11/08/2022 23:25

  Ervis Martinaj ka jetu i strehuar tek familja Bajri ne Shkoder tani ka dy rruge ose e kane vra ose e kane akoma aty ne Shkoder por shtetit si rruhet me!

  Përgjigju
  • ...: 12/08/2022 08:25

   E di ti qe ka qene strehu te bajrat e nuk e din shteti. Mos ja fut kot tashi

 • Tirona: 11/08/2022 22:50

  Që SHTETI KA MOR FUN KJO DIHET. 100 kontrrolle në zonën e tij e ky rrinte sa në 1 shpi e sa te tjetrra. Polici ,ministrri e çdo institucion ligjzbatues ska pas asnjiherë veprim serion kundrra tij. Visi përshëndet Ramën, Çuçin e të gjith çuçat e politikës e policisë o nga zona vet në Patok ku i ka me tunele kalimet o nga TURQIA. Hallall policisë për luftën kundrra atyne që nuk pagujnë drritat e ato që parkojn në vend të nalume

  Përgjigju
 • Ran: 11/08/2022 21:46

  Ai ka pas shume informacione sasht cudi me e pas eleminu shteti vet

  Përgjigju
 • Shoku: 11/08/2022 20:46

  Jane thjesht iskenime per te humbur gourmet,po mundohet te bej operacion plastik komplet fytyren andej nga Turqia.Ky ka hequr gjithe ortaket e tij nje nga nje dhe I shkonte ne varrim,ka perdhunuar femra dhe ca kohe moren frike cunat ne bllok se I thonin mos e ngacmo kete apo ate se e ka Visi,po si cdo pusht golaxhi vjen dhe fundi I shpejte me milionat e tij.

  Përgjigju
  • xxxxxx: 12/08/2022 08:36

   keni ngatrru personayh, eshte Behari ai qe i kap me zor shoku tij

  • Anonim: 12/08/2022 08:35

   Ti ke qen atje kur i ka perdhunuar pse flisni idjotlliqe pa fund

  • lani: 11/08/2022 21:47

   i shkonin me qindra femra ka pas ska vujt kurre per femra e ska perdhenu askend

  • Nuri: 11/08/2022 21:35

   Visi nuk prek femer me dor kunderdeshires se saj

 • Danoci: 11/08/2022 19:43

  Ju muren para danocat,si lapera erdhet ntiron si lapera iket dhe si I thojn shprehjes Kush do me dal I pari ne shpi te tietrit Vendin e ka ne qenef Ktit I Jon betu cunat qe kan me I bo video kur te ja fusin kollodokun ne stomak ashtu si ja futen Stafukes

  Përgjigju
  • eri: 12/08/2022 11:11

   o danocino po hajt na e ti thuj vetem ni emer jo me shum si e paska vra visi ? po ca ka vra visi po mos flisni budalliqe visi esht biznesmen sdi ca ju desh kjo pun. po tkishte vra visi nuk e bojn tabel qitje sic e kan bo tashi .. visi me lidhje e duhura boni lek bravo i qoft po per gangster ska lidhje fare

  • O danocino: 11/08/2022 23:31

   Ca lidhje ka kush ja vuni mer,ashtu kan me ja bo ene ktit malokut,djali mo negativ e mo legen ka vra djem pa I pas as I hak,e pe cer I bonen nipces atit qi bonte rrep me stresin? Ia shpun bythen o ti qe I njifke visin e shokun e visit,hajde te japi daja I cik pras nga mezja ene shofim maloket si qihen ropsh me njoni tjetrin,o gabelat e cecenis

  • Fushë Kruja: 11/08/2022 21:13

   Aq shumë sa dinte Stafuka as policia e shtetit nuk e di. Ky nuk përfundon si ai pa merak, kto janë skemat e tij me humb gjurmë. Për fat të keq do ket hakmarrje për vrasjet e fundit.

  • O danocino: 11/08/2022 20:15

   Po stafukes shoku ktij ja futi po ik loz me letra te lagja e ri urt pi nai meze

 • Enca laj dhamt se erdhi: 11/08/2022 19:14

  Nuk ka shku te Brilanti jo. Po pret derisa parti vet te vije ne pushtet

  Përgjigju
 • Andi: 11/08/2022 18:14

  Kyt e ke ne dubai te lenti e luli por ky asht me identitet tjeter ciao visi skishe rrug tjeter me gjith ate lek qe ke ti jeton 100 vite dubai

  Përgjigju
  • Zoni I maleve: 13/08/2022 17:08

   Nqs ky ka shku ndubai e ka ndihmu shteti kshuqe spaku ti kerkoj ntirane ata qe e ndihmun te arratiset me avion privot ene ti fusi mrena po ska byth ta boj se I kan komshinj te gjiri lalzit te gjithe kshuqe u rrofte trajnimi ne amerik ktyne

  • Per fjerdhakun: 12/08/2022 08:30

   O fjerdhak kujt ja ka ca nofullen lenti?

  • Per aaa: 12/08/2022 08:29

   O aaa. Kush esht i martuar me 4 kalamaj?

  • Aaa: 12/08/2022 05:17

   Po ky i martuar me 4 kalamaj, pupu mjer ajo e shkreta ca fati me kete

  • Shijaku: 11/08/2022 23:42

   O fieri per ke cam nga shijaku e ke per ata me A apo ata me H se kan diferenc te madhe

  • Fjerdhak: 11/08/2022 23:30

   Po dhe lenti ja cau nofllen atij te shijakut dhe shokun e tij e keputi o fieri

  • Shijaku: 11/08/2022 22:50

   O fieri varet se per ke cam e ke ti per ate qe ju fillon mbiemri me A apo atyre qe ju fillon me H se ka diferenc te madhe

  • Fieri: 11/08/2022 20:17

   Po prandaj iku lenti pasi I futen 80 plumba mori malet nr 1 ne durrs e ne qark jan çamet e shijakut

  • O fieri: 11/08/2022 19:23

   O fieri me ca ka lidhje ka ne durres ky? Se lenti ka qene kapo durresit. Ska pas tjere kur ishte ai I lire

  • Fieri: 11/08/2022 18:30

   Ik mor tope clidhje ka ky me Lentin aq me teper me lulin luli me lentin nuk jan me bashk ky ska lidhje fare me ata ka me njerez tjer ne durres

 • keq per lek: 11/08/2022 17:40

  e kan ba me marre 50 miljonshin qe kan pas lane garanci ne gjykate

  Përgjigju
 • Molto Bene: 11/08/2022 16:35

  Sot nje vit i bahet "varrimi" dhe Visi ka me qan ne makine mes njerzve qe varrosin Visin. Ene varrin ja kane dhunu Xhelal Recit kta

  Përgjigju
  • Anonim: 12/08/2022 08:41

   I kan shkrujt po kan gjynafe dhe ky dhe rect se kan krujt sumatricen dikur me njeri tjetrin

 • Arbërori: 11/08/2022 16:24

  Ky ështé në doren e Pushtetit kriminal, ky nuk i duhet më edvinit dhe kompanis së tij

  Përgjigju
  • Boti: 11/08/2022 18:15

   O ari_berori ky eshte njeri i sales dhe zenit o qafiri albinit

 • Zamiri: 11/08/2022 16:15

  Shtet i korruptuar !!! Martinajn po e mban Besim Hajdarmatja ne shtepi !!! Luajn 5 katesh nat per nat me Miftar Lumeshin !!

  Përgjigju
  • Shkoder: 12/08/2022 08:45

   MYFTAR PLEHRA E TROPOJES BQ I SALIUT , SHPELLAR QE SOLLI SALI SHPELLARI NE TIRAN E DO SALA PER NE SHTATOR ME ILIR METEN PER RAPREZALJE RRI KE STRESI PEDERASTI .

 • Xxxxxx: 11/08/2022 15:42

  Evis martine - emiljano zapata

  Përgjigju
 • AltinTop: 11/08/2022 14:41

  Meqe rezulton i zhdukur, tani policia ndalon kermimet. Lek i modh o Çuçi. Bravo shteti.

  Përgjigju
  • Taulant: 11/08/2022 17:43

   Mendon se e ka pas ndonjëherë problem policinë ai gjatë karierës së tij kriminale? Problem ka ata që duan ta heqin qafe dhe i kanë vrarë rrethin e ngushtë. Eh ata s’gënjehen lehtë nëse s’e kanë tërhequr vetë këmbëzën e armës. Gjithësesi të presim e të shohim ç’do ndodhë.

 • Taulant: 11/08/2022 14:34

  I duhet lëruar nëna Hollywoodit qe i ka bere te gjithe njerezit skenariste dhe regjizore te filmave thriller dhe aksion. Mund te genjehet opinioni publik apo policia o dallkauke nga i ashtequajturi inskenim per t'u deklaruar i humbur dhe me pas te ndryshoje identitetin, por nuk mashtrohet ai qe i eshte vene pas nese nuk e ka hequr qafe me duart e veta. Nje cope Dumani ishte dhe kishte info per shumicen e vrasjeve me pagese ne vend, lere me ata qe kane miliona euro neper duar dhe e nxjerrin infon per 10 minuta nga burimet e tyre nese u duhet.

  Përgjigju
 • Ani: 11/08/2022 13:32

  Po ca prisnit o te gjore se do vritej ky ,Ky qe paguan qindra mijra euro per te vrare te tjeret,Zotria “i nderuar”ka mberritur ne destinacion tani dhe normale qe do hapte kete lajm famijla.Vetem kjo pritej per ti shpetuar vdekjes nje opracion plastik i gjith trupit se me aq para sa ka ky nderron edhe gjakun jo me surratin o polici e poshter qe kushedi sa lek ke mar per ta hedhur tutje,Ja priteni kur te gjendet dhe ndonje kufome e shkrbuar ne ndonje makine me ndonje send personal dhe Ja u gjet dhe viktima,ti bejn dhe Nje goxha varrim dhe mbaroi hasmeria,mjere rrethi i tij qe do vazhdojne te vriten per inat te ketij prehres,se zotria do jete duke bere freski me gjethe palme,Ja keshtu Jane keto pune o shtet i kalbur qe ke mbaruar se funksionuar,qe arreston ata qe skan buk te han dhe spaguajn dritat dhe kriminelit i hap rrugen te nderroje indentitetin e te jetoj i lire,Po nje gje mos te harroje ky Plehra se do I vij dita nga Zoti dhe ketij,Mbi fuqine e Zotit nuk do dali dot,

  Përgjigju
  • Lala: 11/08/2022 14:14

   Nuk ka nevoje per plastike. Ka mundesi shteti yne te jape pasaporte dhe ID te re fringo. Ehu sa njerez ka nga Mati qe as e kane idene ceshtr pasaporta.

 • Cfar republik bananesh jemi !: 11/08/2022 13:22

  Turp na u be ky vis martinaj si skenderbeu . Po ca shteti e ca vendi I turpshem jemi e bat legjend ket mi kanalesh

  Përgjigju
  • Bananas republic: 11/08/2022 15:26

   Fix!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • LORA: 11/08/2022 13:12

  Eshte nje alibi, e thurur familjarisht, qe te shpetojne cu ka mbetur.

  Përgjigju
 • Anonim: 11/08/2022 12:58

  NE KURBIN NJEREZ TE KETIJ KISHIN SHKUAR TEK VARI XHELAL RECIT E KISHIN SHKRUAR DO JU DJEGIM A DO JU VRASIM DICKA E TILL, KY DO JET GJAL E MIR POR PO HUMB GJURMET PER TE VRAR TE TJERET(10 % MUND TE JET QE NDOSHTA E KAN VRAR )POR KY DUM - DUMI DUMANI PO NGATERRON SHUM ME DUKET PER TE HEQUR VEMENDJEN NGA GRUPET E TJERA KY DO JET DHELPER PLEHRA , POLICIA ME SHUM NA SHKON MENDJA NEVE POPULLIT SE JUVE QE E KINI PER DETYR .

  Përgjigju
 • Lushka: 11/08/2022 12:54

  Pa ty ska kuptim o visit!? Po vdiqe ti cfare sdo kete me kronika!? Do jete pjesa e lajmeve te kronikes pa motivim pa lidhje pa sens! Duhet te jesh gjalle si kokrra e molles sepse ne cdo 3 dit vis martin vis martinaj! O jete uroj te jesh mire edhe te dalesh prape ne skene!

  Përgjigju
  • jdjdjd: 11/08/2022 16:34

   fiks

 • Formula: 11/08/2022 12:32

  Skishte zgjidhje tjeter Vetem te vete deklarohej si i zhdukur ( I vdekur, i vrare i shkrire ) Me pasaport e emer tjeter Do jetoje me i qete me ato 1 miliard euro qe ka. Do bej ndonje operim dhe ktu do figuroje i vdekur, Si ne filma dhe ska asgje per tu cuditur Se ska me asnje rruge dalje, eshte i zene MAT. Do ket dhe nje varrim madheshtor dhe te gjithe do i bejne respektin Se ne te vertete ashtu e dine sdo kuptojne dot me shume.

  Përgjigju
  • A. N: 11/08/2022 16:55

   Po te shkrin me acid ska adn qe te merr persiper! Per ato qe ju duken filma, skane faj se se kane idene Deri ku arrine mafia, sidomos kur eshte e lidhur me cdo qelize Shteterore e shik e cdo gje. Vazhdoni merrini gjerat gjithmone si filma...

  • A. N.: 11/08/2022 14:28

   Te zbulojne me Adn tani

 • Kapterri: 11/08/2022 11:57

  Duhen arrestuar familjaret bashke me personat e kontaktit per bashkepunim ne pengimin e drejtesise per ndalimin e nje personi ne kerkim nderkombetar,kaq i duhej spaku dhe ti ndalonte per moskallezim dhe persona ne dijeni

  Përgjigju
  • Poli: 12/08/2022 08:57

   Komenti me i zgjuar nder keto prrallat ketu

 • Lui: 11/08/2022 11:44

  Po të ishit familje për së mbari ju, duhet t'a kishit kallëzuar kohë më parë për punët e pista që bënte. Tani s'keni moral të kërkoni ndihmën e shtetit, sepse nuk e keni respektuar kurrë shtetin. Përkundrazi keni dhe ju si prindër përgjegjësi për gjithë këto vrasje..

  Përgjigju
 • Tata: 11/08/2022 11:29

  Duhen denuar ata qe kane mbajtur kontakte dhe se kane dorezuar drejtesise

  Përgjigju
 • AltinTop: 11/08/2022 11:26

  Si zhduket njeriu qe paguante miliona euro per te zhdukur te tjere??

  Përgjigju
 • Haha: 11/08/2022 11:14

  Qarte, familja denoncon si te humbur per te shmangur vrasjet duke aluduar tek armiqte humbjen/vdejkjen/vrasjen e tij.

  Përgjigju
 • Alb: 11/08/2022 11:08

  Paskan ber kontrolle policia hahahah sa shtet qesharak.

  Përgjigju
 • Vin: 11/08/2022 10:59

  Ne kerkim nderkombetar dhe rrinte e shpi ?ku po e kerkonte spaku ne honolulu

  Përgjigju
  • Askushi: 11/08/2022 12:59

   SPAKU PO E KERKONTE NE KIN OSE NE TE SEMES .

  • Per te qeshur: 11/08/2022 11:50

   Ah mortja pakut thuaj

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022