Eugena Tomini emërohet Drejtoresha e re e ISHP, lirohet nga detyra si zv. ministre e Shëndetësisë

Eugena Tomini emërohet Drejtoresha e re e ISHP, lirohet nga detyra si zv. ministre e Shëndetësisë

Eugena Tomini

Eugena Tomini do të jetë drejtoresha e re e Institutit të Shëndetit Publik. Ish-zv. ministrja e Shëndetësisë është liruar sot nga ky post në vendimin e qeverisë.

Tomini zëvendëson në këtë pozicion ish-drejtoreshën Albana Fico, e cila u emërua në krye të Qendrës Spitalore Universitare Tiranë.

Eugena Tomini më parë ka drejtuar sektorin e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike, në Departamentin e Epidemiologjisë në ISHP.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore