Euro 2016: Spanja shkatërron
Turqinë, fiton me rezultatin 3 me 0

Euro 2016: Spanja shkatërron<br />Turqinë, fiton me rezultatin 3 me 0
Ka përfunduar ndeshja Spanjë-Turqi, me rezultatin 3 me 0. Spanja arritur ka të marrë fitoren më të thellë në këtë Europian. Rastet e skuadrës spanjolle ishin të shumta në portën turke. Spanja ka arritur fitoren e dytë në këtë fazë grupesh të Euro 2016.

Në minutën e 34-t, Morata shënoi falë një krosi të Nolitos ku dërgoi topin me kokë në rrjetën e Volkan Babacan.

Vetëm pas 2 minutash asistuesi i golit të parë Nolito u bë autor i golit të dytë.

Me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Pjesa e dytë erdhi me një lojë më të vakët por prapëseprapë spanjollët shënuan me anë të Moratës.

Spanja pas kësaj fitoreje ka kaluar fazën e grupeve, pasi Kroacia ka katër pikë, Çekia ka një pikë, e Turqia ende pa pikë.

Pëfundon pjesa e parë e ndeshjes Spanjë-Turqi

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Spanjë-Turqi e vlefshme për Grupin D të finaleve të Kampionatit Europian të Futbollit, me fitoren e spanjollëve, të cilët shënuan dy gola në 2 minuta. Alvaro Morata në minutën e 34' dhe Nolito në minutën e 36', vulosën fitoren e spanjollëve në pjesën e parë të këtij takimi.

Nga ana tjetër, skuadra turke edhe këtë ndeshje, pas asaj me Kroacinë, tregoi ka mjaft probleme në organizimin e reparteve të ekipit, duke bërë që të mos rrezikojnë në asnjë moment portën e spajnolle.

22:08 Spanja shënon golin e tretë, dy gola Alvaro Morata

shenon perseri morata

21:37 Spanja shënon golin e dytë me anë të Nolitos, 2 minuta pas golit të parë

shenon nolito

21:35 Spanja ka kaluar në avantazh me anë të një goli të shënuar nga Alvaro Morata në minutën e 34'.

shenon morata

Ora 21:00 Nis ndeshja Spanjë-Turqi
Ka startuar ndeshja Spanjë-Turqi, e cila po luhet në stadiumin ‘Allianz Riviera’ në Nice të Francës.

Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin D të Kampionatit Europian.

Kjo është ndeshja e dytë për dy skuadrat, ku respektivisht Spanja ka fituar me Çekinë në ndeshjen e parë ndërsa Turqia ka humbur me Kroacinë.

Grupin D deri tani e kryeson Kroacia me 4 pikë.