Euro 2020/ Anglia ia del në supersfidën e grupit D, kundër Kroacisë mjafton goli i Rashford

Anglia nuk ka zhgënjyer në Wembley, pasi ka mposhtur me rezultatin minimal 1-0 Kroacinë në ndeshjen e parë të grupit D. Takimi nis me ‘Tre Luanët’ më kërkues, por pavarësisht rasteve pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura.

Atë që zbëri në fraksionin e parë Anglia e bëri në të dytën kur në minutën e 57 Stërling gjeti rrugën e rrjetës. Sulmuesi i krahut finalizoi një aksion model të ‘tre luanëve’.

Pritej që goli të zgjonte Kroacinë, që është edhe nënkampionia e botës, por kjo nuk ndodhi. Ndërkohë të besuarit e Southgate deri në fundin e ndeshjes humbën disa raste të mira për të dyfishuar shifrat.

Gjithsesi në fund vlejnë 3 pikët dhe përveç Anglisë dhe Kroacisë në grupin D bëjnë pjesë Republika Çeke dhe Skocia, një ndeshje që luhet të hënën në orën 15:00.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Me pamje nga kampusi i Universitetit Bujqësor, Rama uron një ditë të mbarë: Projekt i denjë, me standarde evropiane