‘Euro 2020’ një festë e madhe, OBSH: Pamjet e grumbullimeve masive shkatërruese! Varianti delta i COVID-19 ‘do të përfitojë’ nga të pavaksinuarit

‘Euro 2020’ një festë e madhe, OBSH: Pamjet e grumbullimeve masive shkatërruese! Varianti delta i COVID-19 ‘do të përfitojë’ nga të pavaksinuarit

Stema e OBSH

Megjithëse finalja e “Euro 2020” ishte një festë e madhe për të gjithë, sipas epidemiologes së Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Maria Van Kerkhove situata e mbrëmshme e grumbullimeve masive të qytetarëve pa maska është një kërcënim real sa i përket përhapjes së variantit delta të COVID-19.

E revoltuar epidemiologjia përmes rrjetit të saj social Twitter, u shpreh se pandemia nuk bëri pushim ditën e djeshme dhe se varianti delta “do të përfitojë” nga njerëzit e pavaksinuar kundër COVID-19.

Kerkhove tha se pamjet e njerëzve të pavaksinuar, teksa bërtisni pa maska janë shkatërruese.

Ky shqetësim i ngritur nga anëtarja e OBSH-së, vjen teksa varianti delta po përhapet me shpejtësi në të gjithë botën.

Finalja e “Euro 2020” mes Anglisë dhe Italisë, u zhvillua ditën e djeshme duke bashkuar njerëzit nëpër stadiume dhe sheshe ku kanë shijuar ndeshjen pa kufizime anti-COVID.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet